Hypotéka na refinancovanie


Preneste si hypotéku k nám s vysnívaným úrokom už od 0,79 % ročne a ušetríte!

Hypotéka na refinancovanie


Preneste si hypotéku k nám s vysnívaným úrokom už od 0,79 % ročne a ušetríte!

Prečo sa to u nás oplatí?

Zistíte, čo je okrem výhodného úroku dôležité

Koľko ušetrím prenosom k vám?

Vypočítajte si svoju splátku a zistíte koľko viete ušetriť

Čo ma čaká krok za krokom

Pozrite sa ako ľahko to vybavíte a čo vás všetko čaká

Prečo sa to u nás oplatí

Výhodné podmienky

 • úroková sadzba od 0,79 %1 ročne pri fixácii na 1 rok s programom Výhodný súčet,
 • úroková sadzba od 1,19 %1 ročne pri fixácii na 10 rokov s programom Výhodný súčet,
 • 100 % zľava z poplatku za poskytnutie úveru,2
 • preniesť k nám si môžete akékoľvek svoje úvery z iných bánk a pritom získať aj peniaze navyše,2, 3 
 • ak si k nám hypotéku prenesiete sami, preplatíme vám poplatok za predčasné splatenie preneseného úveru v inej banke (až do 1 % z výšky prenášaného úveru, max. do 1 % z výšky nového úveru),4
 • mimoriadne splátky bez poplatku:
  • raz ročne zo zákona najviac 20 % istiny úveru v lehote mesiac pred výročím uzavretia zmluvy o úvere na bývanie,
  • raz mesačne od nás cez Georgea, najmenej je to 50 eur a najviac trojnásobok mesačnej splátky.
  Vďaka mimoriadnej splátke si môžete skrátiť dobu splácania alebo znížiť mesačnú splátku úveru.

1 Uvedená sadzba už zahŕňa nasledovné zľavy: -0,5 % ročne ak je v zmluve o úvere dohodnutý ako účet pre splácanie účet klienta v Slovenskej sporiteľni, ktorý nie je v nepovolenom prečerpaní a -0,2 % ak je úver aj poistený.

2 Aspoň jeden z prenesených úverov musí byť úver z inej banky zabezpečený nehnuteľnosťou.

3 Celková suma refinančnej hypotéky nie je obmedzená výškou prenášaných úverov, ale môže byť aj vyššia. Refinančná hypotéka sa neposkytuje na prenos podnikateľských úverov.

4 Ak predčasne vyplatíte úver pred uplynutím prvej doby fixácie, preplatený poplatok je potrebné banke vrátiť.

Poistenia k hypotéke

 • poistenie nehnuteľnosti – ochráni vašu nehnuteľnosť pri rôznych náhodných udalostiach
 • poistenie k úveru – v prípade neočakávanej udalosti môže za vás úver splácať poisťovňa

Najbližšie k vám

 • viac ako 230 pobočiek a viac ako 750 bankomatov po celom Slovensku
 • najväčší počet hypotekárnych poradcov k dispozícii priamo v pobočke


Jednoduché vybavenie

 • akceptujeme pôvodný znalecký  posudok nie starší ako 3 roky, prípadne vám pomôžeme s vybavením nového
 • bez dokladovania príjmu
 • kataster vybavíme aj zaplatíme za vás
   

Koľko ušetrím

Vypočítajte si, koľko môžete s nami ušetriť

Ako sa dozviem viac?

Chcete vedieť, akú sadzbu by ste mohli dostať, alebo sa na niečo opýtať? Nechajte nám číslo a my vám zavoláme, vypracujeme nezáväznú ponuku alebo dohodneme stretnutie v pobočke.

Čo ma čaká krok za krokom?

1

Konzultácia a podanie žiadosti

Po konzultácii je potrebné, aby ste podali žiadosť o refinancovanie v pobočke banky, kde hneď získate aj predbežnú ponuku. Povieme Vám, aké dokumenty budete potrebovať pre schválenie hypotéky.

 

Sporotip: Vyplňte kontaktný formulár na webe, nechajte nám kontakt alebo vyberte si pobočku na osobné stretnutie. Ozve sa vám hypotekárny špecialista a dohodnete všetko potrebné.

 

Návšteva pobočky cca 30-45 min.

2

Ohodnotenie nehnuteľnosti

K schváleniu hypotéky potrebujeme okrem iného ohodnotenie zakladanej nehnuteľnosti. Na to slúži znalecký posudok.

 

Sporotip: Môžete použiť pôvodný znalecký posudok, nie starší ako 3 roky. Ak taký posudok nemáte, nechajte to na nás, pomôžeme vám s objednaním a doručením nového znaleckého posudku do banky.

 

Vypracovanie nového znaleckého posudku cca 7 dní

3

Schvaľovanie úveru a podpis zmluvnej dokumentácie

Po doručení znaleckého posudku banka vyhodnotí vašu žiadosť a o výsledku vás bude informovať pracovník banky do dvoch dní. Vypracujeme úverové a záložné zmluvy, s ktorými sa vopred oboznámite a dohodneme sa na ich podpise.

 

Schvaľovanie a príprava zmlúv cca 3 dni

4

Podanie vkladu záložného práva na kataster

Podpísané záložné zmluvy a návrh na vklad záložného práva banky je potrebné podať na príslušnom katastri nehnuteľností.

 

Sporotip: Slovenská sporiteľňa zabezpečí doručenie záložných zmlúv a tiež vybaví a zaplatí zápis do katastra. Ušetríme vám 66 eur a čas, spojený s návštevou katastra.

5

Čerpanie hypotéky

K čerpaniu prostriedkov potrebujeme dokladovať:

 • súhlas s predčasným splatením hypotéky v pôvodnej banke, kde je uvedená aj zostatok vyplácaného úveru
  Preverte si, či bude vaša pôvodná banka požadovať za predčasné splatenie úveru poplatok. Spravidla si banky za predčasné splatenie v období ukončenia fixácie úrokovej sadzby poplatok neúčtujú.
 • existujúca poistná zmluva k poisteniu nehnuteľnosti a potvrdenie o vinkulácii poistného plnenia v prospech banky
  Navštívte súčasnú poisťovňu a požiadajte o uvedené potvrdenie.

Sporotip: Ak chcete nové poistenie nehnuteľnosti, vypracujeme vám ponuku a vašu nehnuteľnosť poistíme jednoducho a pohodlne priamo v pobočke banky.

Čo sa nás najčastejšie pri refinancovaní pýtate

Prvým predpokladom je nižšia úroková sadzba ako súčasná. Ale nemusí to automaticky znamenať aj celkovú úsporu. Treba si všímať aj jednorazové alebo pravidelné mesačné náklady súvisiace s presunom hypotéky do inej banky. 

Do nákladov nezabudnite zahrnúť nielen výšku mesačnej splátky úveru, ale aj poplatok za predčasné splatenie v starej banke a poplatky spojené s poskytnutím úveru v novej banke. Overte si, ktoré náklady za vás banka zaplatí a kde tak môžete ušetriť. Rovnako si overte, či nízka úroková sadzba v novej banke nie je podmienená kúpou ďalších produktov (napríklad kreditná karta, vopred zaplatené životné poistenie a pod.), ktoré nevyužijete. Ideálne je počítať túto úsporu do konca fixácie úrokovej sadzby, pretože následne sa môžu podmienky meniť.

V našej banke môžete získať najlepšie podmienky ak budete splácať hypotéku z účtu vedeného v Slovenskej sporiteľni, založíte si sporenie a poistenie k úveru. Podmienky nášho programu Výhodný súčet nájdete tu.

Spravidla postačuje doklad totožnosti, znalecký posudok, k čerpaniu aj súhlas s predčasným splatením existujúcej hypotéky spolu s vyčíslením zostatku a vinkuláciu poistnej zmluvy. V prípade potreby predloženia  ďalších dokumentov vás bude informovať pracovník pobočky.

Sú to najmä jednorazové poplatky, ale do úvahy treba brať aj iné pravidelné náklady spojené s hypotékou.

V  pôvodnej banke si skontrolujte najmä:

 • výšku poplatku za predčasné splatenie úveru, prípadne za vydanie súhlasu s predčasným splatením a vyčíslením zostatku  alebo za vydanie súhlasu so zriadením záložného práva v druhom rade. Pýtajte sa na všetky poplatky, ktoré od vás bude banka pri predčasnom odchode požadovať.

Pri refinancovaní úverov môžete požiadať aj o vyššiu sumu ako je zostatok vyplácaných úverov. Podľa výšky vášho príjmu, ktorý si preveríme a hodnoty zabezpečenia vám pripravíme ponuku na mieru.

Áno, túto podmienku majú všetky banky. Ak už máte nehnuteľnosť poistenú postačuje nám dokladovať zmenu vinkulácie v prospech Slovenskej sporiteľne. Ak chcete nové poistenie nehnuteľnosti, vypracujeme vám  ponuku a vašu nehnuteľnosť poistíme jednoducho a pohodlne priamo v pobočke banky.

Poistná zmluva je vinkulovaná v prospech banky, ktorá hypotéku poskytla – čo znamená, že v prípade poistnej udalosti osloví poisťovňa za účelom výplaty poistného plnenia najskôr banku.

Ak máte znalecký posudok nie starší ako 3 roky postačuje doručenie jeho originálu, prípadne vám radi pomôžeme s vybavením nového znaleckého posudku.

Pokiaľ poberáte štátny príspevok, na ktorý máte nárok počas prvých 5 rokov trvania hypotéky neodporúčame jej refinancovanie. Ak vyplatíte hypotéku pre mladých pred uplynutím 4 rokov od poskytnutia, musíte vrátiť plnú sumu dovtedy poskytnutého štátneho príspevku.

Áno, poistenie vás chráni pred neočakávanými okolnosťami ako  invalidita, strata zamestnania, choroba. V týchto situáciách bude za vás platiť splátky úveru poisťovňa – podľa dohodnutých podmienok a rozsahu poistenia.