Sporopay

Jednoduché a bezpečné nákupy na internete:

  • nakupujete jednoducho z internetových obchodov
  • stačí keď si aktivujete Internetbanking

Výhody pre kupujúcich

  • za využívanie Sporopay neplatíte žiadne poplatky navyše,
  • za objednaný tovar platíte priamo prostredníctvom stránky obchodníka,
  • po zvolení platby cez Sporopay vás automaticky presmerujeme do Internetbankingu, kde vás bude čakať predvyplnený príkaz na úhradu platby,
  • nakoniec zadáte overovací kód z SMS kľúča alebo Elektronického osobného kľúča a platbu potvrdíte,
  • pohodlne tak zaplatíte za tovar a už len čakáte na doručenie.

Ako nakupovať cez Sporopay

Na www stránke internetového obchodníka si vyberiete tovar, resp. službu, o ktorú máte záujem, zadefinujete dáta do nákupného košíka. Po ich prekontrolovaní potvrdíte objednávku.

Ak ste klient Slovenskej sporiteľne využívajúci službu Internetbanking, odporúčame vám pri výbere spôsobu platby zvoliť platbu prostredníctvom služby Sporopay. Pohodlnou cestou tak zaplatíte za objednaný tovar a v teple svojho domova už len očakávate kuriéra s vašim tovarom.

Ako postupovať pri platbe prostredníctvom služby Sporopay?

Systém obchodníka využívajúceho službu Sporopay vás automaticky po tom, ako sa rozhodnete platiť cez Sporopay, presmeruje na stránku e-platieb Slovenskej sporiteľne, a. s. Na obrazovke sa vám zobrazí vyplnený formulár platobného príkazu, do ktorého doplníte číslo svojho účtu, z ktorého budete platbu realizovať. Na záver formulára pridáte certifikačný kód vygenerovaný prostredníctvom SMS kľúča alebo EOK a platbu odošlete.

V banke prebehne kontrola formálnej správnosti platobného príkazu a správnosti certifikačného kódu, ktorý zároveň slúži aj na overenie identity klienta. V ďalšom kroku definitívne potvrdíte realizáciu platby. Po ukončení platby budete presmerovaný späť na stránku internetového obchodníka.

Platba bude okamžite po potvrdení od klienta spracovaná. Informáciu o realizácii platby dostane klient aj obchodník ihneď vo forme e-mailovej správy.

×
Mobilná aplikácia George
Slovenská sporiteľňa, a.s.
Teraz na Google Play
Zobraziť