Aké sú možnosti financovania začínajúcich podnikateľov

Otvárate vlastnú kaviareň či fitness centrum, zariaďujete svoju prvú ambulanciu alebo chystáte svoj prvý e-shop? Zapojte sa do Programu pre začínajúcich podnikateľov a podnikateľky a okrem poradenstva k biznis plánu a finančnému plánovaniu môžete získať aj financie na rozbeh.

V Slovenskej sporiteľni nájdete niekoľko možností, ako podporiť váš nový biznis:

  • Predschválený limit povoleného prečerpania
    Stačí, ak pol roka aktívne bankujete na podnikateľskom účte a banka vám na základe vašich obratov môže predschváliť limit povoleného prečerpania. 
  • Úvery a lízingy pre začínajúcich podnikateľov a podnikateľky Ak sa podnikať ešte len chystáte alebo ste začali nedávno, v programe môžete okrem financií získať aj bezplatné konzultácie a cenné rady od špecialistov, ktorí už pomohli rozbehnúť stovky podnikateľských nápadov. Na zapojenie sa do programu odporúčame, aby ste vyplnili vzorový biznis plán, ktorý bezplatne prekonzultujete so špecialistom banky.

Ak ste už riešili váš nový biznis spotrebným úverom, obhájte svoj biznis plán v rámci Programu pre začínajúcich podnikateľov a podnikateľky a pokúste sa ho refinancovať úverom pre začínajúcich podnikateľov.

Začnite svoje podnikanie so Slovenskou sporiteľňou a získate po svojom boku partnera, ktorý pozná vaše podnikateľské potreby a vie vašej firme pomôcť s financiami v každej fáze podnikania.

Úvery pre začínajúcich podnikateľov sú určené živnostníkom, slobodným povolaniam, farmárom a obchodným spoločnostiam (napr. s. r. o.), ktoré za sebou ešte nemajú ucelené účtovné obdobie (od 1. januára do 31. decembra). Ostatné firmy a podnikatelia majú k dispozícii celú škálu ďalších úverov a iných typov financovania poskytovaných na základe účtovných dokladov.

Pozrite si aj užitočné tipy a rady pre podnikanie a môžete sa aj inšpirovať príbehmi úspešných podnikateľov, ktorí svoje podnikanie začali so Slovenskou sporiteľnou.