Prečo sa oplatí digitálna hypotéka?

Bankové služby sa čoraz viac digitalizujú a hypotéka nie je výnimkou. Moderné technológie dokážu proces vybavenia výrazne skrátiť a zjednodušiť. Všimla si to aj odborná porota ankety TREND - Hypotéka roka, ktorá v roku 2019 popri hlavnej cene Hypotéka roka udelila Slovenskej sporiteľni a jej digitálnej hypotéke aj špeciálnu cenu za užitočnosť. Pozrite sa, čo všetko dnes vybavíte online.

Ušetríte kopu času

Kým kedysi boli potrebné tri či štyri návštevy pobočky, dnes na vybavenie hypotéky stačí jedna – na podpísanie zmlúv. Väčšinu vecí totiž vybavíte z pohodlia domova. Na stránke hypotéky stačí vyplniť a odoslať kontaktný formulár. Následne vám zavolá špecialista z banky, prevedie vás celou žiadosťou a  zodpovie všetky vaše otázky.

Vo väčšine prípadov netreba predkladať ani potvrdenie o príjme, pretože banka si ho sama overí v Sociálnej poisťovni. Jediná vec, ktorú budete pre banku väčšinou potrebovať, je znalecký posudok. Slovenská sporiteľňa aj k tomuto pristupuje ekologicky bez papiera a posudok od vás bude očakávať elektronicky.

Po schválení úveru vám pripraví a zašle návrh zmluvnej dokumentácie a po jej odsúhlasení ju už stačí len prísť podpísať.

Jednoduché refinancovanie

Chcete nahradiť svoju starú hypotéku z inej banky novou s lepšími podmienkami od Slovenskej sporiteľne? Aj vy môžete využiť refinancovanie hypotéky online.

Navyše, pri založení bytu v krajských a okresných mestách už nepotrebujete ani znalecký posudok. Banka si dokáže určiť hodnotu bytu aj sama. Stačí, ak zodpoviete niekoľko jednoduchých otázok ohľadom technického stavu nehnuteľnosti a elektronicky pošlete niekoľko fotografií bytu, ktoré môžete urobiť aj smartfónom.

Vašu peňaženku poteší aj to, že neplatíte poplatok za poskytnutie úveru a preplatíme vám aj poplatok za predčasné splatenie až do 1 % z prenesených úverov z inej banky, max. 1 % z výšky nového úveru.

Zdroj: reality.sk, novostavby.sk, nehnutelnosti.sk

Potrebujete poradiť, vypracovať nezáväznú ponuku alebo dohodnúť stretnutie v pobočke? Nechajte nám na seba kontakt a ozveme sa vám.