Linda Babušík Adamčíková najprv XBody Košice®️ propagovala, potom si ho odkúpila

Linda Babušík Adamčíková sa venuje blogovaniu, sociálnym sieťam o móde a lifestyle, no odkúpila aj prevádzku XBody Košice®️. Akčná mama malej Lilien rada cvičí a neváha pochváliť pekný outfit na ulici aj inej žene. Prajnosť iným je pre ňu typická.

V rozhovore s Kristínou Majerovou z redakcie Akčné ženy prezradila:

  • či ju blogovanie o móde dokáže uživiť,
  • v čom spočívajú XBody tréningy,
  • či sú XBody tréningy pre každého alebo potrebujete schválenie lekára.

Ľudia vás vnímajú v prvom rade ako úspešnú módnu a lifestylovú blogerku. Aká bola vaša cesta k blogovaniu a k móde?

K móde som mala vzťah odmalička vďaka mojej mamine. S blogovaním o móde som začala vo februári 2013 na podnet mojich kamarátov, ktorí chceli, aby som sa s nimi pravidelne delila o módne tipy a vychytávky. Neskôr sa k blogu pridali sociálne siete. Časom sa pôvodný zámer blogovať vo voľnom čase zmenil na plnohodnotnú prácu.

Veľmi si vážim a ďakujem za to svojim followerom a čitateľom, že ma blog a sociálne siete živia. Keby mi to niekto povedal v čase, keď som začínala, zrejme by som ho vysmiala. Dnes už viem, že je to možné. Za seba môžem povedať, že za každou fotkou sa skrývajú hodiny práce – od nápadu, konceptu fotografie cez spracovanie, odfotenie až po úpravu fotografie a vymyslenie textu.

V júli 2021 ste v Košiciach odkúpili prevádzku XBody Košice®️. V čom sú XBody tréningy iné ako bežné cvičenie vo fitness alebo doma?

Áno, začiatkom júla 2021 sme v rámci našej firmy odkúpili prevádzku XBody Košice®️. Pôvodne sme sem chodili s manželom na tréningy v rámci spolupráce už od roku 2018 a toto miesto sme si zamilovali. Vďaka EMS technológii sme omnoho rýchlejšie dokázali schudnúť a zároveň spevniť a vyformovať svoje postavy. Skrátka to, o čo sme sa snažili dlhé mesiace pri klasickom cvičení, napríklad v posilke, sme dokázali dosiahnuť po 5 – 6 XBody tréningoch. Preto keď predchádzajúca majiteľka predávala prevádzku z dôvodu odchodu na materskú dovolenku, neváhala som a išli sme do toho v rámci našej firmy s manželom. Doteraz sa smejem, že som zrejme jediná influencerka, ktorá influencla samú seba natoľko, že okrem produktu, ktorý som propagovala (v tomto prípade tréningy), som kúpila rovno celú prevádzku.

Na webovej stránke uvádzate, že svaly sú základ, a práve tréning typu XBody je podľa množstva štúdií vysoko účinný pri tvorbe kvalitnej svalovej hmoty. Čiže je to skôr na upravenie postavy ako cvičenie za účelom schudnutia?

XBody využíva technológiu EMS, ktorá aktivuje celé telo pomocou rovnakých elektrických impulzov, ako si vytvára telo samo. Pri cvičení sú svaly zapojené veľmi intenzívne, a preto stačí 1 alebo 2 x týždenne 20 minút na schudnutie, spevnenie či formovanie postavy. Celý tento koncept pochádza priamo z elektroliečby a vďaka nemu je možné dosiahnuť okrem chudnutia, spevňovania a formovania postavy aj budovanie a posilnenie svalov, zníženie telesného tuku, odstránenie bolesti chrbta, zlepšenie kondičky, odstránenie prejavov celulitídy, prejavov inkontinencie a svalových dysbalancií.

Kto najčastejšie navštevuje vaše tréningy? Aká je vaša cieľová skupina?

Najčastejšie sú to zaneprázdnení ľudia, ktorí nemajú čas na cvičenie, a ľudia so sedavým zamestnaním, ktorí trpia bolesťami chrbta a pohybového aparátu. Pre nich sú tieto tréningy ideálne, pretože za krátky čas (približne po 3 – 5 tréningoch) vidia prvé zmeny a zbavia sa bolesti chrbta. Veľmi často nás navštevujú mamičky po pôrode, ktoré sa nevedia zbaviť prebytočných kíl, a my im rýchlo, efektívne a zdravo pomôžeme vrátiť sa k postave pred tehotenstvom.

Ďalšími skupinami sú klienti, ktorí chcú schudnúť, vyformovať postavu, chcú budovať a posilniť svalstvo alebo získať kondičku. Chodia k nám aj zákazníci, ktorí sa chcú zbaviť prejavov celulitídy a inkontinencie. Navštevujú nás aj pravidelní návštevníci fitiek, ktorí majú problém dosiahnuť svoje vytýčené ciele, majú problém s nerovnováhou svalov, prípadne s rozvojom konkrétnej svalovej partie. Taktiež k nám chodia cvičiť aj jednotlivci po operáciách či po úrazoch, ktorí potrebujú účinnú rehabilitáciu. Aj na to je XBody a EMS cvičenie skvelé.

Je XBody tréning vhodný pre každého, alebo sú „rizikoví“ ľudia, ktorí by sa tomuto typu tréningov mali vyhýbať?

EMS tréning XBody je možné vykonávať len v prípade schválenia praktickým lekárom alebo pod profesionálnym dohľadom. K zdravotným kontraindikáciám patrí napríklad tehotenstvo, epilepsia, srdcové ochorenia, kardiostimulátor, cukrovka, nádorové ochorenia, zvýšená krvácavosť, trombóza alebo sklony k tomuto ochoreniu.

Navštevujú vaše centrum aj deti?

Zastávam názor, že deti netreba vychovávať, stačí im ukázať, ako žiť, a ony sa pridajú. Preto sú u nás vítané aj deti so svojimi rodičmi. Pre najmenších návštevníkov máme pripravený detský kútik s čistými hračkami, písacím stolom a farbičkami, senzorickým kobercom… Deti najčastejšie cvičia so svojimi rodičmi a napodobňujú ich (samozrejme, bez vesty a záťaže, keďže XBody tréningy sú určené pre ľudí od približne 16 rokov). Takto získavajú dôležitý návyk súvisiaci s pohybom aj do budúcnosti.

Klientom poskytujete v cene vstupu all inclusive servis. Čo to znamená?

V cene vstupu majú klienti zabezpečené čisté a voňavé športové oblečenie, uterák na tvár aj na telo, hygienické pomôcky (sprchový gél, krém na telo, dezodorant, kozmetické pomôcky, gumičky do vlasov…), pitný režim vrátane kávy, súkromný osobný tréning s trénerom prispôsobený na mieru, športové náradie, pravidelné merania a váženia pre sledovanie ďalšieho progresu, relaxačný program po tréningu a parkovanie zdarma vo dvore. Klienti si so sebou nemusia nosiť ťažké tašky s oblečením, uterákmi či vodou. Postačuje priniesť si na tréning iba tenisky, prípadne je možné cvičiť naboso. Všetko dôležité a potrebné máme pre klientov pripravené u nás na ploche viac ako 100 m2 s tréningovou miestnosťou, priestrannou šatňou so sprchou a toaletami.

Pri podnikaní ste využili financovanie zo Slovenskej sporiteľne. Aký bol postup pri získaní podnikateľského úveru?

Poslali sme im podnikateľský plán. Od prvého dňa sa nám osobne venovala milá a ústretová pracovníčka banky Annamária Kočišová. Veľmi nám pomohla bližšie rozobrať biznis plán, riziká a model financovania. Po úspešnom vyhodnotení nášho projektu a plánu sme získali úver na odkúpenie prevádzky, ktorej sme sa stali majiteľmi.

Kráčajúc po meste...riešite v hlave, čo majú ľudia oblečené? Udrú vám do očí rôzne kombinácie oblečenia?

Samozrejme, udrú mi do očí, ale nehodnotím ich. Módu beriem ako možnosť prejavu a vyjadrenia každého z nás, nielen ako „nejakú povrchnú záležitosť“. Aj keď outfity iných nehodnotím, krásne outfity či kúsky rada okoloidúcim pochválim. Ja sama zbožňujem štýl obliekania, ktorý sa spája s Francúzskom. Obzvlášť mám slabosť na rôzne pokrývky hlavy od klobúkov cez baretky po čiapky. 

V jednom vašom blogovom príspevku nájdeme úvahu o ženskej prajnosti, respektíve neprajnosti. Skutočne sa my, ženy, nedokážeme podporiť?

Nedá sa to úplne generalizovať, že všetky ženy sa nedokážu medzi sebou podporiť. Hlavne vo svojom okolí mám mnoho žien, ktoré sú prajné, podporujú sa a doprajú si medzi sebou. Na druhej strane, vnímam veľkú neprajnosť hlavne medzi ženami – mamami najmä v online priestore, čo ma veľmi mrzí.

Koho vy vnímate ako najväčšiu podporu a posilu? Komu ste podporou vy?

Vo svojom okolí mám viacero „zdrojov“ posíl a podpory. V prvom rade musím byť podpora a posila sama pre seba, aby som sa dokázala postarať o dcéru Lilien, mohla naplno pracovať, zarábať… Zároveň vnímam veľkú podporu vo svojom manželovi, s ktorým si pravidelne navzájom pomáhame nielen v súkromnom, ale aj pracovnom živote. Som veľmi vďačná aj za podporu od mojich a manželových rodičov, môjho brata, našej rodiny, blízkych priateľov, ale aj fanúšikov na sociálnych sieťach.

Prezradíte nám na záver vaše životné motto alebo citát, ktorý vám pomáha v ťažkých chvíľach?

Aj keď si rada čítam rôzne mottá a citáty, nemám jeden, ktorým sa riadim. V ťažkých chvíľach mi najviac pomáha pohyb a tréningy. Po nich je záplava endorfínov a spokojnosti vždy zaručená. 

Stáva sa aj vám, že sa vám občas nechce?

Samozrejme, sú aj také dni, keď nemám chuť cvičiť. Vtedy sa snažím vynahradiť si tréning dlhšou prechádzkou, kratším cvičením doma alebo powerjogou. Dôležité je, aby človek nebral cvičenie ako niečo, čo musí, ale čo chce. Z tréningov sa musí stať pravidelná rutina a životný štýl. Vtedy to ide samo.

Chcete aj vy otvoriť vašu vlastnú ambulanciu a potrebujete ju dofinancovať? Zapojte sa do Programu pre začínajúcich podnikateľov a podnikateľky. Prediskutujte váš podnikateľský zámer s bankou a zistite možnosti jeho financovania s našimi úvermi na rozbeh podnikania.