Filozofiu udržateľnosti v Mobilonline zhmotnili aj do obrazov z mobilov

Kreatívny pracovný priestor vytvorený z bývalej smaltovne, rozvojové programy pre zamestnancov, recyklácia elektroniky, donáška produktov v ekoboxoch či obrazy vytvorené z použitých mobilov. Aj takto sa prejavuje cesta „zelenej firmy roka“ Mobilonline za spoločenskou zodpovednosťou. 

Keď spoločnosť Mobilonline získala cenu Office roka 2020, o stratégiách ESG ešte nebolo veľa počuť. Premenou starej budovy bývalej lučeneckej smaltovne chceli jednoducho vytvoriť moderný pracovný priestor a ubytovanie, kde sa budú zamestnanci cítiť dobre a dokážu podať výkon. Popredný predajca mobilných telefónov a príslušenstva sa tak celkom prirodzene vybral cestou trvalo udržateľného rozvoja.

„Predstavte si človeka, ktorý je schopný, vyrovnaný, bohatý a láskavý, uvedomí si svoje prednosti a začne vďaka nim pomáhať. Tak je to aj s našou firmou. Pomáhame svojmu okoliu,“ vysvetľuje majiteľ spoločnosti Mobilonline Milan Kovalančík. 

Nezostalo len pri kanceláriách

Pre Mobilonline je spoločensky zodpovedné podnikanie dôležité, a preto prispieva k napĺňaniu ESG stratégie aj inými spôsobmi. Okrem opráv zariadení má firma v produktovej ponuke aj repasované a použité mobily, čím prispieva k environmentálnej udržateľnosti a znižovaniu emisií CO2. Aj vďaka tomu vlani získala ocenenie Zelená firma roka.

S udržateľným rozvojom súvisí aj odpoveď na otázku, čo majú spoločné s elektronickým odpadom mená ako Gándhí, Lennon, Baťa alebo Lagerfeld. V Mobilonline totiž prišli na zaujímavý spôsob, ako využiť mobily, ktoré sa už nedajú opraviť. Oslovili vizuálneho umelca Jozefa Stančíka, ktorý z tohto materiálu postupne vytvára 12 portrétov známych osobností v cykle Velikáni, ktorí pomáhajú aj po smrti. 
 

Ťažisko je na ľuďoch

Zodpovedné podnikanie sa v Mobilonline prejavuje aj pri donáške produktov objednaných cez e-shop priamo k zákazníkom. Môžu ísť bezobalovou cestou a využiť trvácne ekoboxy vyrobené uhlíkovo neutrálnou technológiou.

ESG pozitívny prístup v Mobilonline tak pomáha udržať vysokú mieru lojality zamestnancov a priťahuje nových záujemcov o prácu v priateľskom a inšpiratívnom prostredí. Zamestnávateľ svojim ľuďom prepláca až 90 % vzdelávacích programov či usporadúva atraktívne teambuildingy. „Naše aktivity môžu vidieť potenciálni zamestnanci, ale aj potenciálni zákazníci. Dáva nám to kredit výnimočnosti. U nás si tiež sami vzdelávame ľudí. Nie je možné dostať sa na vyššiu pozíciu cez nábor zvonka. Veľmi sa nám to osvedčilo,“ vysvetľuje Milan Kovalančík.

ESG partnerstvo

Sme radi, že spoločnosť Mobilonline je partnerom Slovenskej sporiteľne. Nie je náhoda, že našimi produktmi myslíme aj na firmy, ktoré sa vydali ESG cestou. Sú to napríklad EKOúvery pre energetické úspory alebo úvery so zvýhodneným úrokom, ktoré vám vďaka podpore Európskej investičnej banky pomôžu s realizáciou projektov v oblasti environmentálnej udržateľnosti.

Možno aj vaša firma robí viaceré kroky v rámci udržateľnosti, len ste o tom doteraz nevedeli. Povinnosť vykazovať ESG aktivity aj pre stredné a malé firmy zo strany Európskej únie sa v každom prípade blíži. Vaše aktivity vám pomôže jednoducho zmapovať, a vytiahnuť z nich hodnotu pre váš biznis, nástroj SmartHead

Pre udržateľnosť robíte viac, než si možno myslíte

Prečítajte si e-book o ESG pre malých a stredných podnikateľov a zistite, ako môže udržateľnosť pomôcť aj vášmu podnikaniu.