Najlepšou bankovou apkou na Slovensku je George

Prestížne ocenenie Smart Banka, ktoré každoročne udeľuje online portál mojandroid.sk, získal George – mobilná banková apka od Slovenskej sporiteľne. Okrem celkového hodnotenia zvíťazil George aj v kategórii Investovanie. Súčasne získal tretie miesto v kategórii Bezpečnosť. 

Smart Banka je jedinečná anketa, v ktorej široká verejnosť hlasuje o bankách s najlepším bankovníctvom a smart funkcionalitami na Slovensku. Do 9. ročníka sa zapojilo až 80 484 hlasujúcich.

„Sme radi, že používatelia oceňujú našu aplikáciu; napokon, aj my ju máme radi. Osobitne ma teší úspech v oblasti investovania. Myslím si, že sme správne trafili oblasť, o ktorú sa klienti zaujímajú, a budeme sa jej intenzívne venovať aj naďalej," povedal Juraj Barta, člen predstavenstva Slovenskej sporiteľne zodpovedný za retailové bankovníctvo.

Georgea od Slovenskej sporiteľne má už takmer 1,2 milióna používateľov, navyše, takmer 981-tisíc z nich si riadi svoje financie aj cez apku v mobile. Od jeho spustenia pred šiestimi rokmi sa tak stal najpoužívanejším digitálnym bankovníctvom na Slovensku. Slovenská sporiteľňa buduje Georgea spolu so svojimi klientmi, aj vďaka tomu je apka s viac ako 167-tisíc hodnoteniami najlepšie hodnotenou (4,8) bankovou aplikáciou v storoch. V Georgeovi neustále pribúdajú aj nové inovatívne funkcie, súčasne sa vďaka svojej otvorenej infraštruktúre ľahko prepája s fintechmi. Navyše, od mája banka priniesla aj špeciálnu verziu Georgea pre deti.

„Anketa Smart Banka nie je len obyčajným hlasovaním. Vyhodnocovací systém vyplýva z komplexného systému Smart Banka INDEX. Ide o systém hodnotenia mobilných bankových aplikácií na základe informácií získaných od ich reálnych používateľov v danej ankete. V systéme sú zohľadnené hodnotenia ľudí podľa použiteľnosti a prínosu pre klientov banky. Hodnotenie sa skladá z dvoch zložiek – spokojnosť a funkcionality,“ vysvetľujú organizátori ankety.