Ak zvažujete nové bývanie, dobrým riešením je nový dom alebo byt. Jeho kúpou môžete v konečnom dôsledku ušetriť, aj keď počiatočné náklady môžu byť vyššie ako pri staršej nehnuteľnosti. Pri niektorých projektoch môžete dokonca získať zvýhodnenia aj na hypotéke.

Kúpiť nový byt je cenovo nákladnejšie ako kúpiť starší byt. Na druhej strane, dlhšie postavená nehnuteľnosť bude skôr či neskôr pýtať ďalšie peniaze, najmä ak je jej vek vyšší alebo sa už opotrebovala.

Nová nehnuteľnosť je energeticky úsporná, čo vám môže ušetriť nemalé prostriedky na kúrenie alebo vodu. Preto sú aj náklady na mesačné zálohové platby spravidla nižšie ako pri staršom byte alebo dome, ktorý nie je zateplený a nemá nové rozvody. Moderné stavebné materiály sú zárukou, že stavba vydrží dlhé roky, bude ekologická a často sú v nej zakomponované „zelené“ prvky.

Zaujať vás môžu aj dispozície nových bytov. Zohľadňujú aktuálne trendy, napríklad samozrejmosťou býva obývačka spojená s kuchyňou.

Súčasťou novostavieb je často oddychová časť pre obyvateľov bytov a návštevníkov. Väčšie projekty kladú dôraz na dostupné služby a aby mali obyvatelia možnosť stretávať sa v okolí svojho bývania a vytvárať komunity.

Parkovacie miesto pre vaše auto alebo autá je súčasťou nového bytu a vyhnete sa tak problémov s márnym krúžením po zaplnenom sídlisku projektovanom v čase, keď sa automaticky nemuselo rátať aj s parkovaním.

Môžete si vybrať už skolaudovanú nehnuteľnosť, kde sa dá nasťahovať a bývať hneď, alebo si kúpiť nehnuteľnosť počas výstavby „z papiera“ a naplánovať si zmenu bývania na neskôr. Vedeli ste, že u nás môžete hypotéku v partnerských projektoch začať čerpať až po kolaudácii?

Využite partnerstvo banky a developera

Pokiaľ hľadáte financovanie svojho vysnívaného bývania, nezabudnite sa pozrieť na projekty, ktorých developerskú výstavbu financuje banka.

Podmienky bývajú jednoduché, väčšinou nepotrebujete žiaden znalecký posudok, keďže banka si vie hodnotu nehnuteľnosti určiť sama, čím usporíte minimálne 150 eur.

Navyše, v Slovenskej sporiteľni pri partnerských projektoch neplatíte poplatok za poskytnutie hypotéky, čo je úspora ďalších 400 eur. Spolu tak ušetríte aj viac ako 550 eur.

Pridáme vám aj benefit navyše – čerpať svoju hypotéku môžete až v priebehu 24 mesiacov, takže s tým môžete počkať až na kolaudáciou vášho nového domova.

Výhody v kocke:

  • Výber bytu už počas výstavby
  • Rôzne typy bytov podľa ponuky
  • Možnosť vlastného výberu vybavenie
  • Úpora nákladov za znalecký posudok vďaka internému posúdeniu
  • Neplatíte poplatok za poskytnutie úveru
  • Čerpať môžete až 24 mesiacov po podpise zmluvy
  • Celková úspora od 550 eur