Získajte kontrolu nad svojimi výdavkami s novou funkciou George bývanie

Aké máte príjmy a koľko míňate? Máte na konci mesiaca rezervu, ste na nule, alebo v mínuse?
A, ak ste minuli viac, viete, kam sa vám peniaze rozkotúľali? Ak by ste si potrebovali našetriť, napríklad na nové zariadenie bytu, ktoré výdavky by ste vedeli obmedziť tak, aby vás to čo najmenej bolelo?

V dnešnej dobe, kedy inflácia ukrajuje z našich peňazí, je dôležité mať kontrolu nad tým, na čo presne míňame. O to viac, ak máme záväzok v podobe hypotéky. Umožní nám to plánovať budúcnosť, prípadne aj ušetriť na vyššie splátky úveru. 

V apke George od Slovenskej sporiteľne odteraz nájdete inovatívnu funkciu George bývanie, ktorá vám pomôže efektívne spravovať financie v oblasti bývania. Všetko je veľmi jednoduché a intuitívne - funkciu nájdete na úvodnej obrazovke v hornej lište hneď po prihlásení sa do Georgea.

Zistite, ako ste na tom s výdavkami na bývanie

Minuli ste tento mesiac viac ako predtým? Náklady si s novou funkciou viete jednoducho porovnať, ale aj rozmeniť na drobné. S Georgeom budete mať jasný prehľad o tom, koľko z výdavkov na bývanie dávate pravidelne na hypotéku, koľko na energie, poplatky za odpad, vodné a stočné, či poistenie. Okrem pravidelných platieb je dobré sledovať aj tie nepravidelné – tak, aby vám nový nábytok, spotrebič, či vysnívané vankúše nespravili škrt cez rozpočet.

Výška hypotéky aj hodnota nehnuteľnosti pohodlne v apke George

Na čo sa vám môže funkcia George bývanie ešte hodiť? Ak nemáte hypotéku od Slovenskej sporiteľne, rýchlo zistíte, koľko by ste dostali a za akých podmienok. Okrem toho majú všetci klienti a klientky dostupnú aj kalkulačku na výpočet maximálnej výšky hypotéky podľa svojich zadaných údajov.

Ak už úver na bývanie od Slovenskej sporiteľne máte, zistíte, akú hodnotu má aktuálne vaša nehnuteľnosť. To sa oplatí vedieť nielen v prípade, že ju chcete predať, ale aj kvôli poisteniu. Veľa ľudí má totiž svoj byt, dom, chatu či inú nehnuteľnosť podpoistenú a v prípade poistnej udalosti nedostanú také odškodné, ako by potrebovali. V prípade, že je poistná suma naozaj príliš nízka, môžete sa dohodnúť na zmene balíka poistenia.

Chceli by ste sa poradiť o navýšení hypotéky či prepoistení nehnuteľnosti? Radi vám pomôžeme. Dohodnite si s nami telefonát priamo cez Georgea na pár klikov.

Všetko pod kontrolou

Ak už máte upratané vo výdavkoch na bývanie, skúste sa pozrieť aj na ostatné veci, na ktoré míňate peniaze. George síce viaceré výdavky zaradí do jednotlivých kategórií automaticky, vy si ich však môžete popresúvať a zadeliť podľa potreby. Viete si tak spraviť malý prieskum o tom, koľko míňate napríklad na stravovanie, potraviny, oblečenie, či starostlivosť o seba.

Aj špecifické výdavky si viete včleniť do kategórií, ktoré nie sú prednastavené. Tento prístup umožňuje ešte presnejšie sledovanie a lepšie prispôsobenie podľa individuálnych potrieb. Ide teda o komplexný nástroj na lepšiu kontrolu vašich peňazí, ktorý pomáha s vaším finančným zdravím.

Nová, inovatívna funkcia v Georgeovi je ideálnym nástrojom pre tých, ktorí chcú mať presný prehľad o svojich výdavkoch (nielen) v rámci bývania. Tradičné metódy sledovania nákladov, ako sú ručné zápisky, ustupujú moderným digitálnym riešeniam, ktoré ponúkajú bankové aplikácie. Nechajte Georgea, aby sa stal vašim finančným sprievodcom a majte svoje peniaze pod kontrolou už dnes.

Ďalšie užitočné rady a tipy o hypotékach a nehnuteľnostiach nájdete v našom blogu - na webe aj priamo v Georgeovi, kde články personalizujeme špeciálne pre vás.

Soňa Sláviková

Senior product manager
Slovenská sporiteľňa