Pôžička na auto

Výhody pôžičky:

 • úrok už od 5,9 % ročne
 • na pobočke až 30 000 eur
 • online klientom banky až do 20 000 eur
 • online novým klientom až do 6 000 eur

Výhody

 • Úrok už od 5,90 % ročne s Programom Výhodný súčet
 • Nemenná výška úrokovej sadzby počas celej splatnosti pôžičky
 • Poskytnutie ihneď po podpise zmluvy a splnení podmienok banky
 • Bez poplatku za poskytnutie
 • Bez poplatkov za mimoriadnu splátku a za predčasné splatenie
 • Bez zabezpečenia
 • Bez dokladovania účelu
Zobraziť viac

Zistite si, koľko vám môžeme požičať na kúpu auta

Akú vysokú pôžičku môžem dostať?

Maximálna výška pôžičky

(x rokov)

Výška Vašej splátky

 

Úroková sadzba

 

Aké vysoké budú moje splátky?

Požadovaná výška pôžičky

Výška Vašej splátky

Úroková sadzba

Výpočet je určený len na informatívne účely. Pre produkt spotrebný úver je minimálna doba splatnosti 1 rok, maximálna doba splatnosti 8 rokov a maximálna ročná percentuálna miera nákladov je 24,68 %.

Reprezentatívny výpočet RPMN: Klient získal úver 4 000 eur. Splácať ho bude 8 rokov. Uhradí 96 mesačných splátok vo výške 56,84 eur. V mesačnej splátke je zahrnutý poplatok za poistenie k úveru 2,50 eur. Úroková sadzba úveru je 6,90 % ročne. Ročná percentuálna miera nákladov je 8,45 %. Celková čiastka spojená s úverom je 5 456,21 eur.

Pomôcky pri výbere auta

Slovenská sporiteľňa, a. s. nie je poskytovateľom týchto on-line služieb a neručí za obsah informácií nachádzajúcich sa v on-line službách poskytovaných tretími osobami.

Sporotip
Sporotip

Vybaviť pôžičku na auto je v banke často oveľa rýchlejšie a jednoduchšie než získať financovanie z lízingovej spoločnosti. Vaša banka má o vás dostatok údajov, preto jej nemusíte predkladať toľko dokumentov a dokáže lepšie posúdiť vašu schopnosť splácať. V mnohých prípadoch tak v banke zaplatíte menej ako v lízingovej spoločnosti.

Ak kupujete jazdené auto, vždy si preverte históriu opráv (servisná knižka) a dajte auto preveriť nezávislému mechanikovi (napríklad spoločnosti autoporadca.sk). Je vhodné využiť aj služby autorizovaného servisu. U oficiálneho značkového predajcu si môžete podľa VIN čísla overiť históriu servisných zásahov na Slovensku. V prípade, že kupujete auto zo zahraničia, obráťte sa na oficiálneho importéra značky pre Slovensko, ktorý vám môže pomôcť preveriť aj servisné zásahy (vykonané počas záruky) v rámci celej Európskej únie.

Riaďte sa vždy finálnou cenou vrátane všetkých splátok a poplatkov za auto, nie mesačnou splátkou u predajcu. K mesačnej splátke totiž môžu niektoré finančné spoločnosti pripočítavať rôzne poplatky, napríklad za poskytnutie pôžičky, prípravu vozidla na predaj či za rôzne poistenia. Pôžička Slovenskej sporiteľne máva spravidla lepšie podmienky a jej splátka je finálna.

Pri kúpe vozidla z druhej ruky je dôležitá psychológia. Počas obhliadky vozidla na sebe nedajte znať, že sa vám auto páči, pokiaľ neviete cenu. Ak predajca vidí, že vozidlo vás oslovilo, môže vám totiž ponúknuť vyššiu cenu a tiež môže tvrdiť, že už má aj iných vážnych záujemcov tak, aby ste boli ochotní zaplatiť viac bez zjednávania. Keď sa dozviete cenu, prejavte záujem, no súčasne jasne uveďte, že suma je privysoká. Predajcovia spravidla počítajú s nižšou predajnou cenou a dá sa s nimi zjednávať. Priestor na zjednávanie je však aj pri predaji nových vozidiel. Ak sa vám aj nepodarí dosiahnuť nižšiu cenu, môžete od predajcu získať napríklad dodatočné vybavenie či príslušenstvo zdarma.

Mnoho predajcov má na sklade minuloročný model auta, ktorého sa chcú zbaviť, a preto sú ochotní ponúknuť ho za výhodné ceny. Ak nemáte príliš špecifické požiadavky, je to dobrý spôsob, ako ušetriť. V ponuke autosalónov zvyknú byť aj tzv. „predvádzacie vozidlá“, najčastejšie vo veku 1 až 4 roky. Tie sú takisto dostupné za výhodné ceny a v prípade opotrebenia či poškodenia nejakého dielu môžete navyše požiadať predajcu o jeho výmenu či opravu.