Podielové fondy

Investujte jednorazovo alebo pravidelne
do širokej ponuky podielových fondov

Podielové fondy

Investujte jednorazovo
alebo pravidelne do širokej
ponuky podielových fondov

Jednoduché a prehľadné online investovanie 

Radi vám poradíme v pobočke, ale zvládnete to aj s Georgeom. V aplikácii sme zlepšili prehľadnosť a vyhľadávanie investičných produktov. Navyše, dáta o cenných papieroch sa zobrazujú v takmer reálnom čase, s 15-minútovým oneskorením. Na výber máte podielové aj ETF fondy, dlhopisy či akcie.

Už od 20 € mesačne a bez vstupných poplatkov

Sumu pravidelného investovania si môžete vždy bezplatne znížiť, zvýšiť alebo vkladať mimoriadne cez Georgea.

Prečo investovať?

Pravidelné investovanie, napríklad do podielových fondov, je cesta, ako si za niekoľko rokov môžete vytvoriť väčšiu sumu peňazí. Práve doba investovania je dôležitejšia než samotná suma. Ide to už od 20 € mesačne.

Nezabudnite, že pokiaľ človek v nejakej forme neinvestuje, inflácia mu úspory požiera. Napríklad pri inflácii 10 % je to, akoby sa za rok z vašich 1000 € stalo 900 €. 

Investovať jednorazovo alebo pravidelne?

Je to len na vás. Pri pravidelnom investovaní znižujete riziko, že všetky vaše úspory investujete vtedy, keď sú trhy „hore“. To znamená, že vašich 20 € investujete v mesiacoch, keď sa trhom darí a ceny podielov sú vysoké, ale aj vtedy, keď poklesnú. V čase poklesu tak nakupujete za rovnakú sumu viac podielov. Keď v budúcnosti ich cena porastie, vy vďaka pravidelnému investovaniu máte nakúpených viac podielov, čiže aj viac zarobíte.

Ako si vybrať z ponuky podielových fondov?

Ktoré podielové fondy sú pre vás vhodné, závisí od miery rizika, ktorú ste ochotní akceptovať, a časového horizontu vašej investície. Ďalším faktorom sú oblasti, do ktorých vás láka investovať, ako napríklad ekológia, technológie či reality. S výberom vám poradí aj nástroj Investičný plán, ktorý nájdete v Georgovi.

Investujte online s Georgeom alebo si dohodnite stretnutie v pobočke

Online cez Georgea

Úplne online bez návštevy pobočky

 

Stretnutie v pobočke

Dohodnite si stretnutie v najbližšej pobočke

Chcete sa o podielových fondoch dozvedieť viac?

Pozrite si rozhovor s Pavlom Vejmelkom zo slovenskej pobočky Erste Asset Management.

 

Investovanie do finančných nástrojov je spojené s rizikom. Hodnota investície sa môže aj znižovať a nie je zaručená návratnosť pôvodne investovanej sumy. Minulá výkonnosť finančných nástrojov nie je spoľahlivým ukazovateľom pre ich budúcu výkonnosť. Informácie uvedené na tejto stránke nepredstavujú poskytnutie investičného poradenstva, neboli vypracované ako investičný prieskum a nie sú ani návrhom na uzatvorenie obchodu zo strany Slovenskej sporiteľne, a.s.