Mňam Waffle: Keď sa vášeň k palacinkám zmení na podnikateľský nápad

Ako sa môže palacinková vášeň premeniť na fungujúci biznis? Ivana Omastová niekoľko rokov robila palacinkové akcie pre svojich známych, až kým ju priateľ nepriviedol k myšlienke, aby svoju vášeň pretavila na podnikateľský nápad. Dnes už spolu prevádzkujú stánok, kde predávajú sladké dobroty.

S akými výzvami ste sa stretli na začiatku podnikania?

Prvú prekážku sme si uvedomili pri konzultáciách s hygienou. Nemohli sme si zarábať vlastné cesto s použitím vajíčok. Našli sme si však firmu, ktorá nám vyhotovila špeciálnu wafľovú zmes, ktorá vyhovovala všetkým požiadavkám. Vďaka tomu sme však prehodnotili svoju pôvodnú víziu a zamerali sme sa na wafle v netradičnom prevedení.

Zistili sme, čo potrebujeme k činnosti, a pustili sa do vzdelávania, aby sme získali odbornú spôsobilosť. A samozrejme, začali sme trénovať pečenie waflí, aby chutili čo najviac a zároveň boli pekné aj pre oko. Premysleli sme všetky potrebné stroje, pracovné pomôcky a všetko sme si vizualizovali na papieri.

Kto všetko vám pomáhal pred otvorením a s chodom prevádzky?

Do realizácie nápadu som sa pustila s priateľom a spoločnými silami sme postupne vylepšovali marketing aj samotné wafle. Rozdelili sme si úlohy, a tak každý z nás vie, čo má robiť.

Počúvame však aj spätnú väzbu zákazníkov, ktorí nám dávajú tipy, čo by k wafliam privítali. Vďaka tomu sme rozšírili ponuku posýpok, dali sme do ponuky kvalitné špaldové cesto, spestrili sme ponuku ovocia a zamerali sa viac na komunikáciu so zákazníkmi počas predaja. Zákazníci môžu v našej prevádzke nájsť wafle v tvare nanuku, stromčeka či bublinkové wafle.