Prestížny medzinárodný magazín Global Finance včera udeľoval ocenenia pre banky a finančné inštitúcie, ktoré excelentne reagovali na globálnu pandémiu a išli ďaleko nad rámec v pomoci klientom, pri ochrane svojich zamestnancov a ktoré súčasne poskytovali kritickú podporu celej spoločnosti.

Odbornú porotu tvoril tím expertov zložený z troch analytikov a šéfredaktora Global Finance. Hodnotitelia brali do úvahy vynaložené úsilie bánk vzhľadom na konkrétne podmienky a špecifiká jednotlivých trhov.

„Posledný rok čelí svet výzve, ktorá v porovnaní s doterajšou históriou nemá obdoby. Výzve, ktorá ohrozila životy aj živobytie ľudí. Mnoho firiem sa tejto výzve postavilo čelom a boli ďalšou podporou pre vlády, zamestnancov, zákazníkov a komunity, v ktorých fungujú. Riešenia prinášali často vyrobené s pôsobivou kreativitou a pozoruhodnou rýchlosťou. Ocenenie The GlobalFinance Outstanding Crisis Leadership vyznamenáva týchto hrdinov za ich výnimočnosť a úsilie,“ uviedol Joseph D. Giarraputo, vydavateľ a redaktor magazínu Global Finance. 

„Slovenská sporiteľňa rovnako ako v čase ekonomickej krízy v roku 2009, tak aj teraz stojí pri svojich klientoch a zamestnancoch. Preto sme ešte na jar pripravili mimoriadny balík opatrení, ktorý pomohol lepšie zvládnuť dopady náročnej situácie, vrátane milióna eur od Nadácie Slovenskej sporiteľne na boj s koronakrízou. Nesmierne si vážime, že naša práca pre ľudí a firmy na Slovensku zarezonovala aj v zahraničí a na svetovej úrovni. Ďakujem skvelému tímu Slovenskej sporiteľne za všetko, čo pre našich klientov za uplynulé mesiace urobili. S pomocou pokračujeme aj naďalej, príkladom sú naši desiati operátori call centra, ktorí posilnili kapacity štátnej infolinky, a ktorí budú do konca roka odpovedať na otázky ľudí ohľadom koronakrízy, “ povedal Peter Krutil, generálny riaditeľ Slovenskej sporiteľne.

Pomoc Slovenskej sporiteľne klientom a spoločnosti počas koronakrízy zahŕňala:

  • Garanciu účtov zadarmo a zľavy z poplatku za účet na 6 mesiacov
  • Milión eur od Nadácie Slovenskej sporiteľne a banky na boj s koronavírusom
  • Odklad splátok úverov digitálne cez Georgea
  • Pomoc pre firmy a podnikateľov
  • Bezpečné bankovanie v pobočke, zabezpečenie dostupnosti bankových služieb, hotovosti po celom Slovensku
  • Pomoc citlivým cieľovým skupinám, vrátane seniorov či vylúčených komunít
  • Organizáciu najväčšieho benefičného koncertu na pomoc rodinám s TV Markíza –  Spolu pre Slovensko

Opatrenia pre zamestnancov:

  • Zabezpečenie vysokých hygienických štandardov, dostatok dezinfekcií a ochranných pomôcok
  • Starostlivosť o finančné a aj duševné zdravie zamestnancov
  • Transparentná interná komunikácia

Magazín Global Finance so sídlom v New Yorku bol založený v roku 1987, a s nákladom 50 tisíc výtlačkov má čitateľov v 191 krajinách sveta.  Medzi jeho čitateľov patria najmä firemní top manažéri zodpovední za investičné a strategické rozhodovanie v nadnárodných korporáciách a finančných inštitúciách. Jeho webová stránka GFMag.com ponúka analýzy a články, ktoré sú odkazom 33-ročnej praxe a skúseností na medzinárodných finančných trhoch.