Situácia slovenských firiem sa začína zlepšovať. Podľa posledných správ je na tom naše hospodárstvo lepšie, ako ešte nedávno očakávali odborníci. Lepšie sú na tom naši hlavní ekonomickí partneri a nad očakávania míňame aj my v obchodoch. A zároveň vďaka pomocnej ruke od Slovenskej sporiteľne môžu firmy či podnikatelia ušetriť až 1 000 eur.

Najväčšia slovenská banka pomáhala firmám hneď od vypuknutia pandémie. Odklad splátok umožnila ešte pred prijatím vládneho Lexu Korona a zmierniť alebo prekonať dopady krízy pomáhala firmám aj novými úvermi. Napriek tomu, že Slovenská sporiteľňa nie je najväčšou korporátnou bankou, dokázala reagovať najrýchlejšie a ako prvá banka uzavrela dohodu o finančnej pomoci pre malé a stredné podniky so Slovak Investment holdingom (SIH). A jej klient, spoločnosť Jutex Slovakia sa stala prvou firmou, ktorá získala nové financovanie vďaka antikorona záruke. Dnes má pre firmy a podnikateľov pripravený krízový balíček, ktorí môže firmám ušetriť aj tisíc eur.

Slovenská ekonomika je zrejme z najhoršie vonku a napriek rastúcemu počtu pozitívnych prípadov neuvažuje vláda o opätovnom zatváraní obchodov a ďalších prevádzok. „Vieme, aké negatívne dôsledky má súčasná kríza na podnikateľské prostredie. Sme bankou nielen pre život, ale aj pre podnikanie a biznis. Našim cieľom preto je, aby sme pomohli firmám a podnikateľom napredovať aj v súčasnej kríze. A inovatívne a nákladovo výhodné riešenia platobného styku sú budúcnosťou bankovania,“ vraví Martina Zrníková, ktorá je v Slovenskej sporiteľne zodpovedná za biznis účty.

Krízový balíček Slovenskej sporiteľne pre firmy a podnikateľov

  • Podnikateľský účet na rok zadarmo – 5,90 eur x 12 mesiacov = 70,8 eur
  • POS terminál na rok bez poplatku za zariadenie – zhruba 30 eur x 12 mesiacov = 360 eur a platobná brána taktiež na rok bez poplatku – zhruba 20 eur x 12 mesiacov = 240 eur
  • Nižší poplatok za transakciu ako je priemer trhu o 0,50 % z transakcie – pri priemernej mesačnej tržbe 5 000 eur je odhadovaná úspora 25 eur mesačne x 12 mesiacov = 300 eur

Ak poskytujete služby, vyrábate tovar, prenajímate nehnuteľnosti alebo podnikáte v prenajatých priestoroch, kedykoľvek vám hrozí, že svojou činnosťou spôsobíte škodu inému na zdraví alebo majetku. Preto je súčasťou krízového balíka poistenie zodpovednosti za škodu. To vám môže ušetriť nemalé finančné prostriedky, ktoré si môžu nárokovať poškodení. A dnes môže získať zľavu z poistného až do výšky 20 %, ktorá vám platí počas celej doby trvania poistenia.

Okrem krízového balíka spolu s biznis účtom od Slovenskej sporiteľne získate aj elektronické bankovníctvo Business24, ktoré je vyvinuté špeciálne pre potreby firiem a podnikateľov, vrátane jedinej mobilnej bankovej aplikácie pre firemných klientov.