Slovenská sporiteľňa pokračuje v digitalizácii služieb a v aplikácii George už čoskoro spustí push notifikácie. Tie budú modernou a bezplatnou alternatívou k SMS správam upozorňujúcim na pohyby na účte. Banka zároveň od júna mení podmienky notifikačných SMS.

„Digitalizujeme, aby sme zlepšili klientsky zážitok. Smartfón už dnes vlastnia viac ako dve tretiny Slovákov a push správy sú pre nich užívateľsky lepším riešením ako SMS-ky. Sú prehľadnejšie, dokážu zobraziť viac informácií a súčasne je ich možné prepojiť s ďalšími funkciami,“ hovorí Zdeněk Románek, člen predstavenstva Slovenskej sporiteľne zodpovedný za retailové bankovníctvo. Push správy budú dostupné po najbližšej aktualizácii aplikácie George, plánovanej na začiatok mája.

Dnes sú súčasťou Osobného účtu a všetkých Space účtov SMS notifikácie o transakciách od 20 eur, majitelia Osobného účtu Exclusive majú v cene upozornenia na všetky transakcie. S novým nastavením bude banka od 1. júna všetkým majiteľom balíkov služieb posielať zdarma SMS notifikácie na tzv. kritické transakcie. Takto ich bude upozorňovať na nezrealizované platby a na každé použitie debetnej karty v zahraničí, vrátane nákupov v zahraničných e-shopoch a v storoch s mobilnými aplikáciami. Keď dostanú SMS-ku, budú vedieť, že treba zvýšiť pozornosť. Klienti, ktorí majú záujem o SMS notifikácie aj na ostatné transakcie, si budú môcť dokúpiť SMS služby Extra za euro mesačne.

 

Najčastejšie otázky:

 • Ako si môžem aktivovať push notifikácie?
  Push notifikácie budú súčasťou najbližšej aktualizácie aplikácie George, plánovanej na začiatok mája. Ak Georgea ešte nemáte, stiahnite si ho z Google Play alebo App Store. Po najbližšej aktualizácii si od vás aplikácia vyžiada súhlas na zasielanie push notifikácií a následne vám ich už bude posielať automaticky. 
 • Mám v rámci účtu zriadené SMS notifikácie, čo sa stane po 1. júni?
  Ak máte niektorý z Osobných účtov alebo Space účtov, budete po tomto termíne automaticky dostávať SMS notifikácie na nezrealizované platby a na platby kartou v zahraničí. V prípade záujmu o SMS služby Extra si ich budete môcť zapnúť priamo vo webovej verzii Georgea alebo zriadiť osobne v ktorejkoľvek pobočke Slovenskej sporiteľne.
  V prípade, že máte iný typ účtu so samostatne spoplatnenými SMS službami, budú vám SMS notifikácie chodiť tak ako doteraz. Ak si priplácate 1,50 eur mesačne za SMS služby Premium, budete po novom platiť už len 1 eur mesačne.
 • Nemám smartfón a chcem bezplatné notifikácie na všetky transakcie. Ako na to?
  Zadajte do svojich kontaktných údajov vo webovej verzii Georgea e-mailovú adresu a v nastaveniach účtu si aktivujte bezplatné e-mailové notifikácie.