Slovenská sporiteľňa v súvislosti s olympiádou v Pjongčangu vydala limitovanú sériu platobných kariet. Klienti tak môžu v peňaženke nosiť svojho obľúbeného športovca a používaním karty zároveň podporiť Slovenský olympijský tím.

„Ako hlavný partner Slovenského olympijského výboru sme sa opäť rozhodli podporiť športovcov na ceste k úspechom na najvýznamnejšom športovom podujatí na svete. A to nielen formou sponzoringu, ale aj vydaním limitovanej edície platobných kariet. Ich používaním klienti navýšia príspevok, ktorý ako banka pošleme olympionikom,“ hovorí Štefan Frimmer, riaditeľ komunikácie a sponzoringu Slovenskej sporiteľne. Za každú platbu kartou poukáže najväčšia slovenská banka sumu zodpovedajúcu 0,1% z jej výšky na transparentný účet Slovenského olympijského tímu.

Deväť z desiatich nových vizuálov kariet zdobia naši olympionici vrátane Anastasie Kuzminovej, Petry Vlhovej či Veroniky Velez-Zuzulovej, posledným je olympijský motív „Veríme našim olympionikom“. Všetky dizajny sú dostupné pre karty VISA, VISA Electron a Space VISA Electron.

Existujúci klienti si môžu svoju platnú kartu vymeniť za olympijskú bez poplatku v ktorejkoľvek pobočke Slovenskej sporiteľne. Pri otvorení nového účtu (Osobný účet, Osobnú účet Exclusive, Space účet) si klient môže olympijskú kartu vybrať v cene účtu.

Limitovaná edícia platobných kariet Visa bude v predaji do 28. februára 2018. Platnosť kariet je štandardne 3 roky.