Zvýšiť si šance na úspech v podnikaní môžu začínajúce podnikateľky z celého Slovenska vďaka špeciálnemu programu a radám expertov. Účastníčky tohto programu čaká séria podnikateľských raňajok a stretnutí s mentormi zo Slovenska, Čiech a z Veľkej Británie. Okrem rád odborníkov pri zhodnotení svojho podnikateľského zámeru môžu podnikateľky súťažiť aj o špeciálne ceny. Pre tri z nich je tu možnosť nahrať vlog od StartItUp a zviditeľniť tak svoj biznis medzi približne 100 tisíc ľuďmi. Súťaž podporuje Nadácia Slovenskej sporiteľne. Začínajúce podnikateľky sa môžu do programu prihlásiť do 30. septembra 2016.

Do programu sa môžu prihlásiť ženy s konkrétnym biznis plánom, ktoré o podnikaní ešte len uvažujú, či napríklad začínajúce podnikateľky, ktorým niečo bráni v ďalšom rozvoji ich biznisu. Všetky účastníčky programu získajú od banky spätnú väzbu na svoje plány. Autorky najlepších či najinovatívnejších biznis plánov s dopadom na komunitu získajú aj možnosť absolvovať podnikateľské raňajky a mentoring na rôzne témy.

Programom pre začínajúcich podnikateľov či našimi aktivitami pre podnikateľky sa snažíme adresne podporovať začiatky podnikania rôznych cieľových skupín. Nevenujeme sa iba financovaniu perspektívnych nápadov, ale najmä vzdelávaniu či networkovaniu. O podnikateľov sa pravidelne staráme a podporujeme ich,“ vysvetľuje Rastislav Blažej zo Slovenskej sporiteľne.

Podnikateľské raňajky zamerané na konkrétnu tému budú raz týždenne v Bratislave, Trnave alebo v Nitre. Počas nich sa predstavia autorky inovatívnych konceptov Šťastná žena a Cyklická žena, či jedna zo zakladateliek RealWoman, transformačnej platformy pre ženy. Biznis kauči Ivan Košalko a Sukhi Wahiwala pomôžu účastníčkam zistiť, či sa na podnikanie hodia a ako majú pri tom využiť svoje silné stránky. Spoločnosť VISIBILITY zastreší tému online marketingu. Podnikateľky budú mať príležitosť konzultovať svoje biznis plány so špecialistom z KPMG na Slovensku a spoločnosť MVA im ukáže, kde už na ich produkty a služby čakajú zákazníci. Na oblasť financií sa zameria Rasťo Blažej zo Slovenskej sporiteľne.

Počet účastníčok programu je limitovaný. Po prijatí prvých sto prihlášok sa prihlasovanie ukončí aj pred dátumom uzávierky, ktorý je 30. septembra 2016.