December je už tradične v obchodoch najsilnejším mesiacom v roku. Rovnako tomu bolo aj v tom uplynulom, kedy klienti Slovenskej sporiteľne zaplatili kartami takmer 241 miliónov eur, čo je až o 40 % viac ako počas bežného mesiaca. V porovnaní s rokom 2014 to bol nárast takmer o jednu šestinu, čo potvrdzuje, že si Slováci dopriali štedrejšie Vianoce. Rekordným dňom bol 22. december, kedy v obchodoch minuli vyše 10 miliónov eur. Zaujímavosťou je, že takmer každá druhá platba kartou bola bezkontaktná, čo výrazne urýchlilo čakanie pri pokladniach.

Na konci roka výrazne rástli aj výbery z bankomatov. Klienti si počas uplynulého decembra vybrali viac ako 450 miliónov eur, čo je o pätinu viac ako počas bežného mesiaca a o 7 % viac ako v decembri 2014.

Zaujímavosťou je, že tak ako po minulé roky, najviac peňazí v roku 2015 vybrali klienti z bankomatu v Zlatých Moravciach. Najviac sa však zahrial bankomat na Hlavnej stanici v Bratislave, z ktorého ľudia vyberali najčastejšie.

Slovenská sporiteľňa má na Slovensku najširšiu bankomatovú sieť, klienti ich majú k dispozícií takmer 800. Majitelia balíkov služieb za výber z bankomatu Slovenskej sporiteľne neplatia žiaden poplatok. Slovenská sporiteľňa má v súčasnosti v obehu viac ako 1,2 milióna kariet, takmer všetky bezkontaktné.

Slovenská sporiteľňa je s 2,3 miliónom klientov najväčšou komerčnou bankou na Slovensku, Jediným akcionárom Slovenskej sporiteľne je rakúska Erste Group Bank, Slovenská sporiteľňa má dlhodobo vedúce postavenie v oblasti celkových aktív, úverov pre obyvateľstvo, vkladov klientov, v počte obchodných miest a bankomatov, Komplexné bankové služby poskytuje v 289 obchodných miestach a 17 firemných centrách na celom Slovensku.