Analytici banky

Mária Valachyová

Mária Valachyová

hlavná ekonómka

Mária Valachyová vedie analytický tím Slovenskej sporiteľne 7 rokov, pričom analýzam a ekonómii v bankovom sektore sa venuje 15 rokov. Hlavnými oblasťami jej práce sú slovenská ekonomika, slovenský bankový trh a prieskumy trhov. Študovala na Center for Economic Research and Graduate Education – Economics Institute (CERGE-EI) v Prahe, so zameraním na menovú politiku, ekonometriu a ekonomiku tranzitívnych krajín. Predtým vyštudovala Ekonomickú univerzitu v Bratislave.

tel.: +421 911 891 102

valachyova.maria(at)slsp.sk

Katarína Muchová

Katarína Muchová

analytička

Katarína Muchová sa venuje makroekonomickému vývoju slovenskej ekonomiky v kontexte diania v eurozóne a vývoju na finančných trhoch. Štúdium ekonómie absolvovala na University of Bristol a University of St Andrews vo Veľkej Británii. Vo svojej magisterskej práci sa zamerala na tému makroekonomického vplyvu európskej kohéznej politiky na Slovensku a v Česku. Po skončení štúdia najprv pracovne pôsobila v Londýne, kde sa venovala ekonomickej konzultačnej činnosti najmä pre britskú vládu a Európsku komisiu, a od roku 2014 pracuje v Slovenskej sporiteľni.

tel.: +421 910 683 153

muchova.katarina(at)slsp.sk

Katarína Muchová

Matej Bašták

analytik

Matej Bašták sa zaoberá hlavne analýzami slovenského bankového sektora a finančných trhov. Magisterské štúdium vo finančnom odbore ukončil na Univerzite Komenského v Bratislave a na University of Groningen v Holandsku. Svoju kvalifikáciu si v témach investovania a finančnej analýzy neskôr rozšíril úspešným absolvovaním prestížneho programu CFA. Súčasťou analytického tímu Slovenskej sporiteľne je od roku 2017.

tel.: +421/2/48 62 84 13

bastak.matej(at)slsp.sk 

×
Mobilná aplikácia George
Slovenská sporiteľňa, a.s.
Teraz na Google Play
Zobraziť