Sprievodca sporením

Sporenie je správna vec. Každý Slovák by mal sporiť, nie každý však vie ako na to.

Slovenská sporiteľňa má sporenie v samotnom názve a aj preto sme presvedčení, že vám dokážeme poradiť ako správne sporiť a koľko by ste si mali mesačne odkladať.

Odporúčame mať pre všetky prípady ako prvú dostatočnú rezervu na neočakávané situácie. Ide o krátkodobé sporenie a na rezervu by ste nemali sporiť viac ako 18 mesiacov. So sporením na rezervu nestratíte výhody dlhodobého sporenia. S výpočtami koľko mesačne sporiť vám pomôžu naši poradcovia v pobočkách alebo to zistite na našej webovej stránke.

Naše sporenia sme pripravili tak, aby ste mohli dosahovať dlhodobé sporiace ciele a zároveň mali svoje peniaze kedykoľvek k dispozícii. Najjednoduchšie je odkladať si pravidelne, navyše vás za to odmeníme.

Sporenie na rezervu

Najskôr si začnite odkladať na rezervu a vyberajte kedykoľvek, kedy budete peniaze potrebovať. Najmä vtedy, ak vás prekvapí neočakávaná udalosť. Ako bonus od nás dostanete poistenie osobných vecí a nehôd v domácnosti.

Detská vkladná knižka

Zjednodušte svojim deťom štart do života sporením na Detskú vkladnú knižku. Súčasťou vkladnej knižky je aj Detská poistka, ktorá pomôže vašim deťom, ak by sa vám niečo stalo.

Sporenie na bývanie

Bývajte čo najskôr vo svojom. Ak vydržíte pravidelne sporiť aspoň dva roky a z úspor nevyberať, získate hypotéku až do 10- násobku nasporenej sumy za najnižšiu úrokovú sadzbu, ktorú ponúkame. Sumu môžete kedykoľvek navýšiť o jednorazové vklady v rôznej výške.

Sporenie pre radosť

Sporte na čokoľvek, čo vám urobí radosť. Otvorte si viac sporení, ktoré sa vám prispôsobia.