Výmena platobných kariet Maestro/Mastercard na Visa


Výmena platobných kariet Maestro/Mastercard na Visa


Čo sa nemení

PIN kód

Váš PIN kód zostáva rovnaký. Môžete si ho kedykoľvek zobraziť už aj v Georgovi.

Používanie karty

S novou kartou môžete platiť bezkontaktne a vyberať hotovosť rovnako ako doteraz.

Limity na karte

Limity, ktoré máte na svojej platobnej karte, zostávajú nezmenené.

Mobilné platby

Zaplatiť môžete mobilom alebo hodinkami cez Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay aj Fitbit Pay.

Doplnkové služby

Cestovné poistenie k platobnej karte, Biznis poistenie.

Čo sa nemení

Čo sa mení

Platnosť karty

Vaša nová karta bude platná 4 roky.

Apple Pay a Google Pay

S novou kartou môžete platiť mobilom aj naďalej, avšak z dôvodu zmeny čísla karty je potrebné opäť kartu zaregistrovať – úplne jednoducho cez Georgea.

Logo kartovej spoločnosti a číslo karty

Vaša nová Visa karta bude mať nové číslo.

Nakupovanie cez internet

Ak máte kartu zaregistrovanú vo vybraných internetových obchodoch, alebo v predplatených službách je tiež potrebné kartu opäť zaregistrovať.

Čo sa mení

Nezabudnite si vašu novú kartu aktivovať

Kartu si však aktivujte až po jej doručení:

  1. Jednoducho v Georgeovi alebo Business24 – pomocou aplikácie alebo vo webovom Georgeovi,
  2. Prvým použitím karty – prvou platbou na POS termináli alebo použitím v bankomate so zadaním PIN kódu.

Časté otázky k výmene kariet na Visa

Oslovíme vás dva mesiace vopred. Aby ste informáciu neprehliadli, pošleme upozornenie aj formou SMS. V dostatočnom predstihu sa tak dozviete, v ktorom mesiaci sa uskutoční práve vaša výmena.

Adresu doručenia karty vám pošleme v e-maile, ak je nesprávna, príďte si ju čo najskôr zmeniť do ktorejkoľvek pobočky alebo cez Klientske centrum. Ak ste od nás takýto e-mail nedostali kontaktujte svojho bankára.

  1. Jednoducho v Georgeovi alebo Busines24 – pomocou aplikácie alebo vo webovom Georgeovi.
  2. Prvým použitím karty – prvou platbou na POS termináli alebo použitím v bankomate so zadaním pôvodného PIN kódu.

Kartu si aktivujte čo najskôr po jej doručení, aby ste na to nezabudli. Najneskôr však do 2 mesiacov od dátumu vydania, pretože po tomto čase vám pôvodná karta prestane fungovať.

Váš PIN kód sa nemení a nájdete ho už aj v Georgeovi.

Aktiváciou vašej novej karty sa pôvodná karta deaktivuje. Ak si z nejakého dôvodu novú kartu neaktivujete, pôvodná karta vám prestane fungovať v termíne, ktorý sme vám oznámili.

Platobnou kartou od spoločnosti Visa, môžete platiť v rovnakom rozsahu ako s platobnou kartou od spoločnosti Maestro/Mastercard.

Ak potrebujete svoju kartu vymeniť skôr, môžete požiadať o vydanie náhradnej karty. Je to však úkon, ktorý môže byť spoplatnený podľa aktuálneho sadzobníka poplatkov.

Len čo bude vaša karta vyrobená a odoslaná, pošleme vám upozornenie formou SMS. Ak vám karta nebude doručená do 14 dní od prijatia SMS správy, kontaktujte naše Klientske centrum 0850 111 888.

Odporúčame kontaktovať Klientske centrum 0850 111 888 a vašu požiadavku doriešime individuálne.

V súvislosti s prechodom na nové platobné karty Visa, postupne dochádza k deaktivácii platobných kariet Maestro business/Mastercard business, preto vám odporúčame si vašu novú Visa kartu aktivovať čo najskôr.

Mrzí nás to, že nie ste spokojný s uvedenou zmenou, ale tak ako aj ďalšie slovenské banky sme sa aj my rozhodli pristúpiť k zjednodušeniu a v priebehu najbližších mesiacov postupne vymeníme karty Maestro a Mastercard pre všetkých klientov. Veríme však, že si aj napriek tejto skutočnosti našu novú ekologickú George kartu obľúbite a budete ju používať ešte radšej ako tú predchádzajúcu.

Áno, história pohybov zostane zachovaná.

Ak už máte novú kartu Visa, od júna môžete odovzdať vašu starú platobnú kartu v ktorejkoľvek pobočke. Máme pre tento účel pripravené zberné nádoby. My sa následne postaráme o ekologickú likvidáciu vašej neplatnej karty.

Ak je to karta Maestro business/Mastercard business, tak vám ju automaticky vymeníme.

Podpisový prúžok na kartách už nie je vyžadovaný. Táto skutočnosť nemá žiadny vplyv na akceptovanie karty po celom svete. Overenie transakcie je vykonávané rovnako ako pri vašej pôvodnej karte pomocou PIN kódu. Vo výnimočných prípadoch mimo Európy môže obchodník požadovať po zadaní PIN kódu ešte aj podpis na účtenku. Tento podpis už ale nie je overovaný s podpisom na karte a jedná sa o administratívny úkon konkrétneho obchodníka.