Pomôžeme vám opäť naštartovať váš biznis

Sme si vedomí aktuálnej ťažkej situácie a jej negatívnych dôsledkov pre podnikateľské prostredie. V rámci možností, ktoré ako banka máme, urobíme všetko preto, aby sme dopady na váš biznis pomohli zmierniť.

#akonato

Pre všetky firmy a podnikateľov sme pripravili užitočný obsah. Pomôže vám zorientovať sa v aktuálnych vládnych opatreniach na boj s COVID 19 a #akonato v jednotlivých situáciách.

Prečítajte zaujímavé témy z našej #akonatokonferencie a pozrite si webináre s odborníkmi ako zvládnuť aktuálnu situáciu.

Odklad splátok úverov podľa zákona

Ak ste malý zamestnávateľ alebo podnikateľ – fyzická osoba, môžete v zmysle zákona č. 67/2020 o niektorých mimoriadnych opatreniach vo finančnej oblasti v súvislosti so šírením nebezpečnej nákazlivej ľudskej choroby COVID-19 požiadať banku o odklad splátok až na obdobie 9 mesiacov.

Odporúčame, aby ste žiadosť o odklad splátok vybavili elektronicky bez osobnej návštevy pobočky alebo firemného centra.

Špecializované programy – úvery na zmiernenie dopadov pandémie COVID 19

Finančná pomoc pre udržanie zamestnanosti, zachovanie pracovných miest a zabezpečenie likvidity v kritickom období podnikania pre firmy.

Komunikujte s nami

Ak očakávate, že v dôsledku koronavírusu môžete mať ťažkosti s plnením svojich povinností voči našej banke, dajte nám, prosím, vedieť čím skôr. Nečakajte až do momentu, kedy reálne nebudete napr. vedieť uhradiť splátku úveru. Čím skôr nás informujete, tým je väčšia šanca, že vám dokážeme pomôcť (viď nižšie uvedené formy pomoci).

Vieme vám poskytnúť aj nové financie na preklenutie dopadov koronavírusu.

Chceme minimalizovať riziko nákazy a osobný kontakt preto znižujeme len na naozaj nevyhnutné stretnutia.

Ak máte obrat nad 1 milión eur

Kontaktujte svojho firemného poradcu alebo nám napíšte priamo z elektronického bankovníctva Business24.

Ak máte obrat do 1 milióna eur

Kontaktujte svojho poradcu/špecialistu v pobočke, alebo nás kontaktujte na 0850 111 888.

Svoj biznis vyriešite cez Georgea

Prostredníctvom počítača alebo mobilnej aplikácie môžete vybaviť:

  • jednorazové platby,
  • zriaďovanie a správu trvalých príkazov,
  • blokovanie a zmeny limitov pre platobné karty,
  • inkasá (len v počítačovej verzii),
  • všetko o funkciách Georgea sa dozviete v našich videonávodoch.

Pozor na podvodné e-maily a falošné webstránky – upozorňujeme na podvodné e-maily, ktorými sa podvodníci snažia získať prístupové heslá k elektronickému bankovníctvu klientov.

Georgea si môžete nainštalovať:

Business24 – bankujte elektronicky

Využívajte výhody elektronického bankovníctva a novej mobilnej aplikácie Business24. Môžete tak jednoducho bez osobného kontaktu realizovať všetky typy platieb, autorizovať transakcie pripravené napr. účtovníkom, nastavovať si podpisové pravidlá a využívať mnoho iných výhod, ktoré Business24 ponúka. 

Viac sa dozviete v našom webinári na YouTube  alebo tu.

Pozor na podvodné e-maily a falošné webstránky – upozorňujeme na podvodné e-maily, ktorými sa podvodníci snažia získať prístupové heslá k elektronickému bankovníctvu klientov.

Mobilnú apku Business24 si môžete nainštalovať:

Bezpečné bezkontaktné platenie

Pri platení sa odporúča využívať namiesto hotovosti bezkontaktné platby, či už kartou, mobilom alebo hodinkami. Karta pri bezkontaktnom platení neopúšťa ruky majiteľa, preto nedochádza k prenosu vírusov či baktérií. Rovnako to funguje aj pri platení mobilom či hodinkami. Bezkontaktné platenie aktuálne odporúča aj Svetová zdravotnícka organizácia. Inštalácia mobilných platieb je bezplatná.

Od 22. apríla sa zvyšuje maximálny limit pri jednorazovej bezkontaktnej platbe z 20 eur na 50 eur. 

Prijímajte platby bezkontaktne

Buďte zodpovedný vo svojom biznise a dovoľte svojim zákazníkom a biznis partnerom platiť bezhotovostne.

Vďaka našim službám môžete prijímať nielen platby kartou, ale aj mobilné platby smartfónom či hodinkami.

Vďaka širokým možnostiam platenia zlepšíte úroveň svojich služieb v očiach zákazníkov, môžete dosiahnuť vyššie tržby a súčasne s tým nielen znížiť množstvo hotovosti vo svojej prevádzke, ale aj obmedziť z toho vyplývajúce náklady a riziká.

Vkladomaty pre manipuláciu s hotovosťou

Na vkladanie hotovosti a tržieb môžete využiť vkladomaty. Pre vklad hotovosti vám stačí platobná karta vydaná k vášmu Business účtu. K svojmu Business účtu môžete získať taktiež špeciálnu vkladovú kartu, s ktorou môže niektorý z vašich zamestnancov prostredníctvom vkladomatu vkladať tržby na účet (karta podporuje len tento typ transakcií, nedá sa ňou platiť ani vyberať hotovosť).

Otázky a odpovede

Zosumarizovali sme najčastejšie otázky a pripravili odpovede k aktuálnej situácii pre podnikateľov a firmy.

Užitočné videá