MIMORIADNY BALÍK POMOCI OD SLOVENSKEJ SPORITEĽNE 


Garancia účtov zadarmo, pomoc s úvermi
a milión eur na boj s nákazou
MIMORIADNY BALÍK POMOCI


Garancia účtov zadarmo, pomoc s úvermi
a milión eur na boj s nákazou

Uvedomujeme si náročnú situáciu a sme pri svojich klientoch aj zamestnancoch.

Vnímame našu zodpovednosť uľahčiť klientom situáciu v čase, keď potrebujú siahnuť na svoje úspory a nemôžu sporiť či splácať úvery. Ako zodpovedný líder a najväčšia banka na Slovensku cítime spolupatričnosť a chceme pomôcť zmierniť následky tejto bezprecedentnej situácie na ľudí a celú našu krajinu.


#spolumamenato prekonať túto náročnú situáciu, prinášame pomoc našim klientom v nasledovných oblastiach:

Milión eur od Nadácie Slovenskej sporiteľne a banky na boj s nákazou

Pomôcť sa rozhodla aj Nadácia Slovenskej sporiteľne, ktorá spolu s bankou vyčlení dar vo výške jeden milión eur na pomoc v boji s pandémiou. Tieto peniaze sa využijú na konkrétny účel po dohode s Ústredným krízovým štábom SR.

Pomoc pre firmy a podnikateľov

Dostali ste kvôli aktuálnej situácii do ťažkostí alebo chcete svoje úvery predčasne splatiť či zaplatiť mimoriadnu splátku?

Odporúčame využívať výhody elektronického bankovníctva a novej mobilnej aplikácie Business24 na všetky typy platieb, využitie rôznych nastavení podpisových pravidiel, autorizáciu transakcií pripravených účtovníkom a mnoho iných výhod.

Banku vyriešite cez Georgea – prostredníctvom počítača alebo mobilnej aplikácie môžu ľudia vybaviť

Nainštalujte si Georgea

Aktuálne informácie k pobočkám

Od 1. mája 2021 sú naše pobočky otvorené v štandardných otváracích hodinách.

Všetky digitálne kanály fungujú bez obmedzení, pobočky a bankomaty priebežne monitorujeme a zásobujeme hotovosťou.

S cieľom ochrany zdravia zamestnancov a klientov dočasne od 25. januára 2021 do odvolania neposkytujeme zmenárenské služby.

Súčasne rešpektujeme vládne opatrenia a robíme maximum pre to, aby sme ochránili zdravie svojich zamestnancov a klientov.
Všetky pobočky pravidelne dezinfikujeme a zásobujeme dezinfekčnými prostriedkami a respirátormi FFP2 pre poradcov. V pobočkách sa tiež nachádzajú ochranné plexisklá, ktoré znižujú riziko prenosu koronavírusu.

Aktuálne a priebežne aktualizované informácie o otváracích hodinách a dostupnosti našich pobočiek nájdete tu

Vkladomaty pre manipuláciu s hotovosťou – na vyberanie a vkladanie hotovosti a tržieb môžu ľudia, ale aj firmy a podnikatelia využiť vkladomaty. Slovenská sporiteľňa rovnako prevádzkuje aj najväčšiu bankomatovú sieť na Slovensku a všetky bankomaty pravidelne zásobuje hotovosťou.

Zistite viac o našich vkladomatoch

Výber hotovosti nad 5 000 eur – ak potrebujete vybrať viac ako 5 000 eur oznámte svoj výber z pohodlia svojho domova cez elektronický formulár pobočke, ktorú si vyberiete.

Naši kolegovia z vybranej pobočky vás kvôli potvrdeniu budú kontaktovať čoskoro v čase skrátených otváracích hodín.

Google Pay, Apple Pay, FitBit, GarminPay

Bezpečné bezkontaktné plateniepri platení sa odporúča využívať namiesto hotovosti bezkontaktné platby, či už kartou, mobilom alebo hodinkami. Karta pri bezkontaktnom platení neopúšťa ruky majiteľa, preto nedochádza k prenosu vírusov či baktérií. Rovnako to funguje aj pri platení mobilom či hodinkami. Bezkontaktné platenie aktuálne odporúča aj Svetová zdravotnícka organizácia. Inštalácia mobilných platieb je bezplatná.

Od 22. apríla 2020 sa zvyšuje maximálny limit pri jednorazovej bezkontaktnej platbe z 20 eur na 50 eur.

Call centrum poradí a vyrieši problémy  ak sa potrebujeme poradiť, obráťte sa na call centrum banky. Poradcovia vám na diaľku pomôžu vyriešiť vaše otázky, rovnako je možné cez telefón zadávať platby a riešiť ďalšie úkony (kontakty: *0900, 0850 111 888, zo zahraničia: +421/2/58 26 81 11). 

Zákaznícka linka je bezplatná.

Otázky a odpovede        

Zosumarizovali sme najčastejšie otázky a pripravili odpovede ako bezpečne bankovať.