Lilit Babajanyan

Lilit Babajanyan

Lilit je pôvodom z Arménska a na Slovensko sa spolu s rodičmi prisťahovala ako trojročná kvôli jej ťažkostiam s dýchaním. Dnes je už 4 roky súčasťou našej banky, prostredníctvom ktorej pomáha ľuďom plniť ich sny.

Keď malej Lilit diagnostikovali laryngitídu, jej rodičia sa rozhodli zmeniť arménske ovzdušie. A to doslova. Presťahovali sa do Bratislavy za zdravším a lepším životom. Počas nasledujúcich rokov sa Lilit narodili ďalší traja súrodenci, dvaja bratia a najmladšia sestrička.

Otec Lilit podnikal, no v čase, keď nastúpila na vysokú školu, sa ich finančná situácia rapídne zhoršila. Celá ich rodina prišla o bývanie a Lilit, ako najstaršie dieťa, stála pred ťažkým rozhodnutím. Študovať alebo pracovať a zabezpečiť rodinu?

Láska k jej súrodencom a rodičom však rozhodla. Po pár mesiacoch sekla so školou a začala pracovať v predajni s oblečením. Jej vtedajšia kolegyňa to chcela vždy skúsiť v banke a tak prehovorila Lilit, aby spolu poslali životopis do niekoľkých pobočiek. Jednou z nich bola aj naša sporka. Na prekvapenie Lilit ju napriek tomu, že s bankovníctvom nemala žiadnu skúsenosť, prijali. Novú prácu, ktorú v začiatkoch považovala za dočasnú, si však zamilovala. A nie len to. Konečne dokázala dať rodine to najcennejšie. Domov.

Lilit si ako mladé dievča na seba vzala bremeno hypotéky a kúpila domček na Záhorí, v ktorom žije spolu s rodinou. Prečo? Lebo práve rodina je jej hnacím motorom. Každý voľný víkend sa spoločne venujú rekonštrukcii a zveľaďovaniu ich nového domova. Lilit si iný život ani nevie predstaviť. Ak by sa pred rokmi nepresťahovali a nestali by sa veci tak, ako sa stali, tak by bola asi vydatá a s hŕbou detí, no necítila by sa slobodná. Je hrdá na to, čo dokázala. V Arménsku sa totiž o rodinu stará vždy syn, no ona sa ako žena dokázala postaviť na vlastné nohy bez akejkoľvek pomoci.

A čo práca? Vďaka skvelému mentoringu v jej začiatkoch sa dnes dokáže vcítiť do pocitov klientov. Vie si získať ich dôveru a práve preto za ňou chodia opakovane. Drží sa hesla, že nič nie je nemožné. Tam kde iní vidia prekážky, ona vidí výzvu. Pre kolegov je stelesnením pokory, skromnosti a optimizmu. Aj vďaka tomu sa ako jedna z mála dostala na motivačný SPORCUP zájazd do Španielska, ktorým oceňujeme našich najlepších zamestnancov.