Michal Horňák

Michal Horňák

Oddaný otec, ktorý si vo svojej rodnej dedinke vybudoval meno zmysluplnými aktivitami a vypracoval sa na sporkáckeho manažéra s výkonným tímom.

Michala začal priťahovať svet bankovníctva už počas jeho stredoškolského štúdia na obchodnej akadémii. Jeho cesta po vysokej škole tak mala jasný smer. Zaslal životopis do viacerých bánk, z ktorých si vybral práve našu Sporku. Začínal ako poradca „za prepážkou“ a počas 10 rokov svojho pôsobenia u nás sa vypracoval až na riaditeľa oblasti Piešťany. Jeho prudký kariérny rast ho však nikdy nevystrašil, každý postup vyššie bral ako výzvu.

Piešťany sú momentálne jednou z najúspešnejších sporkárskych oblastí. Ako to Michal dosiahol? Vždy sa snaží vo svojom tíme vytvoriť pozitívnu atmosféru, ktorú potom jeho manažéri prenesú na zvyšok tímu. Chce, aby ľudia robili svoju prácu s radosťou. Ak niekto potrebuje s niečím poradiť, je tu preňho. Žiadna otázka preňho nie je hlúpa a systém otvorených dverí sa mu už mnohokrát osvedčil. V prípade, že je on tým, kto potrebuje poradiť, obráti sa na svojho blízkeho priateľa, ktorý je rovnako ako on oblastný riaditeľ v Sporke.

Okrem skvelých výkonov u nás je Michal známy aj vo svojej rodnej dedinke Hájske. Odjakživa mu záležalo na mieste, kde žije, a preto sa spolu s inými rozhodol angažovať aj v tejto oblasti. Pochopil, že ak sa o zmenu nepokúsi práve jeho generácia, tak sa vo svete nič nezmení. Začal pomocou grantov budovať preliezačky priamo v centre a v škôlke svojej rodnej dediny.

Načerpať energiu na všetky tieto aktivity dokáže Michal nielen na bicykli v prírode, ale najmä vďaka manželke a ich trojročnej dcérke. Práve ony sú tým hlavným dôvodom, prečo sa snaží o zmeny k lepšiemu. Michal sa drží hesla: „Keď môžem, pomôžem“ a možno sa to zdá mnohým neuveriteľné, zatiaľ sa mu to vždy vrátilo. V dobrom.