Oľga Farkašovská

Oľga Farkašovská

No... aká to bola rada?

Môj dedo mi povedal: „Dievča moje, ak chceš v živote niečo dosiahnuť, nechváľ sa, čo robíš. Nech za teba hovorí práca. Ak ju nemáš robiť s láskou a radosťou, tak ju radšej nerob.“ A mal pravdu. To „naj“ z práce je pre mňa dobrý pocit z nej, ktorý ma napĺňa, prináša mi radosť a zároveň aj hrdosť na to, čo robím.

Pôsobíte na odbore ľudských vzťahov, poznáte takmer celú banku, aký je to pocit?

Sporiteľňa je vlastne neoddeliteľnou súčasťou môjho života. Prirástla mi k srdcu, som na ňu hrdá. Za viac ako štyri desaťročia som spoznala veľa nových ľudí, nadviazala mnohé priateľstvá. Je to obdobie, na ktoré budem rada spomínať.

Keby ste mali tých 44 rokov zhodnotiť, na čo by ste boli najviac hrdá?

Pocit radosti z práce, ktorá vás baví, prináša aj hrdosť na ňu. Pracujem pre Slovenskú sporiteľňu skutočne celý život. Áno, je to môj jediný a dnes už môžem s istotou povedať, že aj posledný zamestnávateľ. Nikdy som to neoľutovala a ani nebudem. Práve naopak. O tom svedčí aj fakt, že takmer 15 rokov dochádzam denne z Trenčína do Bratislavy. V dnešnej dobe asi môžem povedať, že toto sa mi naozaj podarilo – vydržať celý život pracovať pod hlavičkou jedného zamestnávateľa. Okrem toho som určite hrdá na moju rodinu.

Dá sa vôbec spočítať, koľko nováčikov ste zaučili počas vašej práce?

Obávam sa, že presné číslo vám nepoviem. Dnes je moderné často striedať zamestnávateľov, no ja si nemyslím, že je to najsprávnejšie. Byť dobrým zamestnancom, nielen u nás v banke, rozhľadeným a skúseným, vyžaduje svoj čas. Je ťažko niekoho niečo učiť, ak vám dopredu dá najavo, že pre neho je táto práca iba prechodnou stanicou. Aj takú skúsenosť som mala. Našťastie aj inú, keď som bola mentorkou mnohých kolegýň a kolegov, ktorí boli a sú pre našu banku prínosom. Z toho, že som stála pri ich začiatkoch, sa veľmi teším.

Kde ste si počas všetkých tých rokov dobíjali baterky?

Od jari do jesene som väčšinu voľného času v záhrade, kde relaxujem a „dobíjam baterky“. Vždy ma fascinovalo ako z maličkého semienka vyrastie mrkva, či iná zelenina a krásne kvety. Na ostatné záľuby počas týždňa nemám veľmi čas, hlavne teraz v zime, keď sú krátke dni. Odchádzam a prichádzam domov za tmy. Večery si užívam v spoločnosti manžela a dvoch dcér. Na výlety do prírody, častejšiu návštevu kultúrnych podujatí a vyšívanie nemám toľko času, ako by som si priala. Vďaka pokojnému rodinnému zázemiu môžem povedať, že mám dostatok energie, aby som si svoje záľuby ešte užila.