Mária Muchová

Mária Muchová

O všetkých bylinkách vie rozprávať s takou láskou, že všade okolo cítim ich vôňu napriek tomu, že tu žiadne nie sú. A keďže mäta je v poradí jej druhou favoritkou a Mária Muchová so zanietením hovorí, že najlepšia je azda v letnom mojite, neodolám a jedno si hneď objednávam. Mária totiž bylinky používa všestranne a samozrejme aj v kuchyni.

V Sporke začala rodená Humenčanka pracovať presne pred piatimi rokmi. Prvého júla oslavovala svoje päťročné jubileum. „Musím povedať, že to boli pre mňa šťastné roky v tejto inštitúcii. Mám veľmi rada prácu s ľuďmi a pre ľudí. Už počas štúdia na Ekonomickej univerzite som mala jasno o svojom pôsobení a práca v banke bola mojím veľkým snom,“ hovorí naša najvoňavejšia kolegyňa. Okrem práce s ľuďmi jej učarovali aj kvety a hlavne bylinky. Napriek tomu, že ich pestuje iba na balkóne, má ich všade. „Levanduľa, mäta, bazalka, tymián, medovka – to všetko rozvoniava v mojej malej záhradke na balkóne. Nielenže sú bylinky krásne, voňavé, ale i lahodné, využívam ich často aj v kuchyni. Medzi mojich najväčších favoritov patrí levanduľa, je to moje číslo jedna,“ vyznáva sa naša sporkárska bylinkárka. Dodáva, že levanduľová vôňa upokojuje a jej sušené kvety používa po celý rok ako ozdobu vo forme vysušených a zviazaných kytičiek. „A určite odporúčam vyskúšať kúpeľ z levandule. V poradí môj druhý bylinkársky favorit je mäta. Mätový čaj osvieži a v lete nikto nepohrdne vychladeným mojitom J,“ spokojne sa usmieva.

Naša bylinkárka miluje aj hory, lesy a okrem byliniek jej učarovali aj Vysoké Tatry a príroda vôbec. „Veľmi rada cestujem a spoznávam nové krajiny. Športujem – venujem sa hlavne bicyklovaniu a medzi moje najväčšie hobby patrí fitness,“ doplní. Mária Muchová má doslova široké, láskyplné srdce, do ktorého sa toho zmestí veľmi veľa a nielen bylinky, hory a cestovanie, ale predovšetkým aj jej klienti. Snáď práve preto sa stala poradkyňou, ktorá má otvorené najväčšie množstvo nových účtov. „Receptom k otváraniu nových účtov je môj podrezaný jazyk. Využívam potenciál hlavne u mladých ľudí – študentov, detí našich klientov. Pretože práve tí budú tvoriť našu budúcnosť. Mladí ľudia by mali dostať možnosť pracovať so svojimi vlastnými financiami. Presne tak, ako i ja. V Sporke mám účet už od pätnástich rokov, a moji rodičia dokonca už vyše 45 rokov,“ obdarí ma širokým úsmevom Mária. Vyznáva sa, že v práci je pre ňu naozaj najdôležitejšie, aby sa spokojný klient k nej vždy vrátil a dôveroval jej. „Slovenská sporiteľňa je v súčasnosti najväčšia komerčná banka na Slovensku, ponúka úžasné produkty, pomáha ľuďom splniť si vlastné sny. Zamestnancom zas ponúka mnoho benefitov. Čo sa týka kolektívu, pracujú tú úžasní ľudia, ktorí dokážu podržať v ťažkých chvíľach, vedia pochopiť a rozosmejú, keď treba. Sme jeden tím, máme príjemné pracovné prostredie. Jednoducho sa tu cítim ako doma,“ povie mi najvoňavejšia Sporkárka, keď sa jej pýtam, čo pre ňu znamená jej zamestnávateľ. A okrem Sporky, kvetov a byliniek je pre ňu v živote najdôležitejšia láska, pohoda, pokoj, vernosť a hlavne neustále úsmev na perách.