Tretie biznis raňajky boli výnimočné, po prvý krát prednášal podnikavým dámam muž a dokonca prišiel až z Veľkej Británie. Sukhi Wahiwala – jedinečný biznis mentor, podnikateľ a filantrop si Slovensko obľúbil a chodieva sem každý mesiac. Vedie tu vzdelávacie a networkingové podujatie Inspired Business Club, spolupracuje so začínajúcimi ale aj dobre etablovanými podnikateľmi na strategickom rozvoji biznisu, školí súkromných aj korporátnych klientov. Spája svoje dlhoročné biznis skúsenosti s modernou psychológiou a podnikateľskou tradíciou svojich predkov, ktorí pochádzajú z Indie.

Cieľom Sukhiho prednášky bolo inšpirovať a povzbudiť ženy k podnikaniu. Poukázal ženám na to, že ak vedia viesť domácnosť, tak dokážu riadiť aj biznis. Ak napríklad vedia hospodáriť s rodinným rozpočtom, tak sa zvládnu popasovať aj s podnikovými financiami.

Podľa Sukhiho je však v biznise najdôležitejšie poznať sám seba, svoje silné ako aj slabé stránky. Ideálne je ak pracujeme na svojich prednostiach a to čo nám nejde, necháme robiť ľudí, ktorých to baví. Takto môžeme vytvoriť naozaj úspešné podnikanie. Sukhi nám predstavil základy psychometrického systému DISC, ktorý rozdeľuje ľudí do 4 hlavných kategórií:

  • Dominantní ľudia – priami, direktívni, vizionári, nevnímajú detaily
  • Infuencer – Interaktívni ľudia: spoločenskí, zhovorčiví, nedokončujú veci
  • Stabilní ľudia – starostliví, nápomocní, držia sa pri zemi
  • Compliance – Kalkulatívni ľudia: analytickí, štruktúrovaní, detailní, kritickí

Tento systém nám pomáha pochopiť samých seba ako aj ostatných ľudí a ich konanie. Na základe toho dokážeme efektívne a harmonicky komunikovať.

S raňajkami pokračujeme aj v nasledujúcich týždňoch v Nitre, v Bratislave a Trnave so zameraním na ďalšie témy. Napríklad na využitie silných stránok , nákupnú cestu klienta a finančné zdravie začínajúcich podnikateľov. Vybrané podnikateľky budú môcť získať príležitosť stať sa jednou z troch výherkýň, s ktorými bude natočený vlog o ich podnikaní v spolupráci StartItUp. Viac o súťaži sa dozviete na www.slsp.sk/podnikavezeny (prihlasovanie bolo uzavreté 30.9.2016).

Podujatie je organizované v rámci Programu pre začínajúcich podnikateľov, ktorým Slovenská sporiteľňa podporuje ľudí, ktorí chcú rozbehnúť vlastné podnikanie. Okrem riešenia financovania umožňuje záujemcom získať kontakty na potenciálnych partnerov a rady od skúsenejších.