V stredu 12. októbra sme pokračovali už druhými raňajkami pre začínajúce podnikateľky. Tentokrát v Trnave so Stankou Sobolovou, ktorá účastníčkam prezradila veľa zaujímavých informácií.

Stanka je zakladateľka a srdce spoločnosti Šťastná žena a certifikovaný terapeut duše. Vedie semináre osobnostného rozvoja pre ženy a pomáha im v oblasti rozvíjania ženstva, materstva, vzťahov a hojnosti. Je spoluautorkou knihy a programu Tajomstvo ženskej prosperity, v ktorom pomáha ženám nájsť svoje poslanie a živiť sa prácou, ktorú by milovali.

Vo svojej prednáške s názvom „Ako sa zbaviť blokov v realizácii nápadov“ načrtla ženám najčastejšie problémy, ktorým čelia začínajúce podnikateľky a ukázala možnosti, ako si s nimi poradiť. Či už zmenou vnútorného nastavenia, vhodnou komunikáciou, prácou so svojimi nesprávnymi presvedčeniami alebo usporiadaním životných hodnôt.

Ženy sa venovali problémom ako osobná identita a integrita, zladenie kariéry a materstva, strach z finančného neúspechu, nedostatok prostriedkov na rozbeh podnikania, výber vhodných obchodných partnerov, nedostatok času a vitálnej energie pre prácu, zablokovanie kreativity či vytváranie podporného prostredia.

Účastníčky programu sa dozvedeli množstvo užitočných informácií a zároveň boli vedené k tomu, aby získali nadhľad, ktorý im umožní vidieť svoje podnikanie v súvislostiach a pomôže im poradiť si s ľahkosťou aj s náročnejšími situáciami.

S raňajkami pokračujeme aj v nasledujúcich týždňoch v Bratislave, Trnave a v Nitre so zameraním na ďalšie témy, medzi ktoré patrí napríklad využitie silných stránok, nákupná cesta klienta a finančné zdravie začínajúcich podnikateľov. Vybrané podnikateľky budú môcť vyhrať vlastný vlog o ich podnikaní, v spolupráci so StartItUp. Viac o súťaži sa dozviete na www.slsp.sk/podnikavezeny (prihlasovanie bolo uzavreté 30.9.2016).

Podujatie je organizované v rámci Programu pre začínajúcich podnikateľov, ktorým Slovenská sporiteľňa podporuje ľudí, ktorí chcú rozbehnúť vlastné podnikanie. Okrem financovania umožňuje záujemcom získať kontakty na potenciálnych partnerov a rady od skúsenejších podnikateľov.