Víťazka súťaže "Čo dokáže mama" tvorí nádherné šaty

Matty Urbanič chce svoju záľubu posunúť ďalej. Veľmi sa teší, že získala možnosť zapojiť sa do Programu pre začínajúcich podnikateľov a podnikateľky a overiť si, či sa môže živiť tým, čo ju tak napĺňa.

Do súťaže sa prihlásilo 790 výrobkov od mamičiek z celého Slovenska. „Tretí ročník súťaže O NAJKRAJŠÍ VÝROBOK OD MAMKY 2018 bol skutočne silný, čo do počtu aj rozmanitosti prihlásených výrobkov,“ hovorí zakladateľka projektu Čo dokáže mama Andrea Kováčová.

Projekt združuje asi 20-tisíc aktívnych žien na materskej dovolenke, ktoré popri starostlivosti o deti niečo vyrábajú a tvoria.

Typické slovenské

Súťažné výrobky zaradila komisia do niekoľkých kategórií: dekorácie do domácnosti, oblečenie a doplnky, hračky, jedlo, kozmetika, šperky, obrazy, posteľné príslušenstvo a ostatné výrobky (šálky, plienkové torty, maľovanky, pohľadnice). „Takisto sme pridali kategóriu Rýdzo slovenské, kde bolo v porovnaní s minulým ročníkom prihlásených nespočetne viac prekrásnych výrobkov s tradičnou slovenskou výšivkou a typickým folklórnym motívom,“ hovorí Kováčová.

Vybrať tie najkrajšie bolo ťažké. „Konečný výsledok často ovplyvní kvalita fotografie a celkové umelecké prevedenie výrobku. To sa stáva najmä v prípade rovnakého spôsobu výroby či typu výrobku. V tomto roku nám napríklad prišlo do súťaže veľa šitých vecí a dekorácií do domácnosti,“ hovorí.

Víťazka a jej Šaty

Do tohtoročného semifinále postúpilo 60 výrobkov. Verejnosť následne prostredníctvom lajkovania na sociálnej sieti rozhodla o 10 výrobkoch postupujúcich do hlavného finále. Z nich potom porota systémom bodovania vybrala tri najlepšie výrobky. Porota, v ktorej sedeli aj herečka a moderátorka Kristína Farkašová či moderátorka Miriam Kalisová, vyhlásila napokon za víťazku súťaže Matty Urbanič a jej Šaty.

„Ťažko opísať, čo som prežívala, keď som uvidela svoje meno na prvom mieste. Chcelo sa mi plakať, kričať, skákať, smiať sa, proste všetky emócie išli zo mňa naraz. Môj muž s dcérkou mali zo mňa veľké divadlo,“ povedala víťazka bezprostredne po vyhlásení výsledkov.

Dodala, že doteraz nikdy nič nevyhrala, ale túto cenu si mimoriadne váži. „Konečne niekto ocenil to, čo robím a ako to robím. Hneď som dostala nápady na ďalšie šaty, na ďalšie fotky. Veľmi ma to posunulo vpred,“ povedala Matty Urbanič. Okrem mnohých cien vyhrala i konzultácie so špecialistom z Programu pre začínajúcich podnikateľov a podnikateľky. „Na to sa veľmi teším, lebo ani nie dva týždne dozadu som rozmýšľala, ako rozšíriť svoju tvorbu,“ povedala.

Na 2. mieste skončili Lucia Fialová a Marta Urban Jablonická s Folklórnym nosiacim kalendárom 2018. Tretí najkrajší výrobok bola Detská taburetka od Martiny Mičkovej Kalafútovej.

Do Programu pre začínajúcich podnikateľov a podnikateľky sa môžete zapojiť aj vy, stačí si objednať bezplatnú konzultáciu u našich regionálnych špecialistov na www.zacinamepodnikat.sk.