Ste na materskej a rozmýšľate o podnikaní? Tu je päť rád, na ktoré by ste nemali zabudnúť

V knihe iMAMA radí Tigran Aleksanyan mamám ako naštartovať vlastný biznis. Tigran v Slovenskej sporiteľni koordinuje Program pre začínajúcich podnikateľov a podnikateľky. Tu je jeho päť rád:

1.     Zistiť, akými aktivitami sa chcete živiť a čo je to, za čo by vám klienti platili. Dať to na papier a zhodnotiť čas, ktorý môžete venovať rozvoju svojho nápadu.

2.     Otestovať  nápad v malom na prvých potencionálnych klientoch a zistiť, koľko by ľudia boli ochotní objednať si a zaplatiť. Vypočítať, či príjem z predaja stačí na pokrytie výdavkov s tým spojených.

3.     V prípade pozitívnych ohlasov a rozumnej kalkulácie prehodnoťte svoj plán a urobte kalkuláciu príjmom a výdavkov, ako keby ste to išli robiť vo väčšom. A zistiť, či ide o ziskovú aktivitu (či im po odrátaní všetkých výdavkov od príjmov aj niečo reálne zostane.)

4.     Vybrať si vhodných partnerov a dodávateľov a dohodnúť si s nimi jasné podmienky spolupráce.

5.     Urobiť si rezervu na nečakané situácie alebo na nové príležitosti, ktoré sa naskytnú na trhu.  

Ak vás tieto tipy zaujali a chceli by ste ich vyskúšať na vlastnom podnikateľskom pláne, objednajte si bezplatnú konzultáciu u Tigrana a jeho regionálnych špecialistov z Programu pre začínajúcich podnikateľov  a podnikateľky na www.zacinamepodnikat.sk

Pridajte sa k nám na
Krok za krokom
EEPA National Winner 2016. European Commission.