Slovenská sporiteľňa má novú analytičku, ktorá posilní komunikačný tím. Keďže banka sa chce profilovať ako značka s moderným prístupom k obsluhe klientov a dôrazom na digitálne služby, Lenka sa bude venovať predovšetkým tejto oblasti. Náplňou jej práce bude príprava užitočných analýz vo finančnej a bankovej oblasti a tiež v oblasti inovácií, digitalizácie a spotrebiteľského správania. Súčasne bude k dispozícií na odpovede mediálnych otázok.

„Slovenská sporiteľňa je moderná a dynamicky sa rozvíjajúca banka. Som veľmi rada, že môžem byť jej súčasťou a prinášať ľuďom zaujímavé ekonomické témy,“ povedala Lenka Buchláková, analytička Slovenskej sporiteľne.

Lenka Buchláková

analytička

Lenka prichádza do Slovenskej sporiteľne z mediálneho prostredia, kde pôsobila viac ako 11 rokov. Venovala sa najmä ekonomickej oblasti, od spotrebiteľských tém až po makroekonomiku. Pracovala napríklad pre denník Hospodárske noviny, Pravdu a viaceré lokálne televízie. Ako ekonomická špecialistka vystupovala vo viacerých médiách. Je absolventkou Paneurópskej vysokej školy v Bratislave. V roku 2016 získala diplom z medzinárodných vzťahov a diplomacie na Geneva School of Diplomacy and International Relations a z medzinárodných a európskych štúdií na University od Cambridge vo Veľkej Británii.

tel.: +421 904 519 308

buchlakova.lenka(at)slsp.sk

Analytický tím Slovenskej sporiteľne: