Preskočiť na obsah
0850 111 888
SporoCALL
English      Textová verzia  |  Čiernobiela verzia  |  A A A
EASY BANKING 
INTERNET BANKING 
Úvod   |   Kariéra   |   Kontakty   |   Obchodné miesta a bankomaty

 

 

Slovenská sporiteľňa zlacňuje poplatky za výber z bankomatov v zahraničí

Vytlačiť stránku Poslať ďalej
 
 
1.6.2004 Klienti Slovenskej sporiteľne môžu od 1. júna vyberať hotovosť zo všetkých bankomatov skupiny Erste Bank v zahraničí výrazne lacnejšie ako doteraz.

V Chorvátsku, Maďarsku, Česku a Rakúsku zaplatia klienti Slovenskej sporiteľne za výber hotovosti z bankomatov skupiny Erste Bank poplatok 34 Sk bez ohľadu na vyberanú čiastku. Bežný poplatok za výbery v zahraničí pritom predstavuje 2 % z vyberanej sumy, minimálne 150 Sk a najviac 600 Sk. Klienti tak pri výbere hotovosti ušetria viac než 70 %.

Celá skupina obsluhuje cca 3 400 bankomatov. Sú ľahko rozpoznateľné podľa spoločného loga - červeného "S" s bodkou. V Českej republike vlastní Česká sporiteľňa viac ako 1 000 bankomatov, v Rakúsku je známym logom označených vyše 1 300 bankomatov vrátane Sparkassen. V Chorvátsku nájdu klienti približne 200 a v Maďarsku asi 340 bankomatov.

Nové cenové zvýhodnenie je pokračovaním benefitov, ktoré Slovenská sporiteľňa ako člen skupiny Erste Bank poskytuje svojim klientom. Od 1. mája platia klienti znížené poplatky za platby, ktoré odošlú na účty svojich partnerov v Českej sporiteľni. Za prevod zaplatia 300 Sk bez ohľadu na posielanú sumu. Bežný poplatok za takúto transakciu tvorí percento z objemu platby, minimálne 300 Sk a najviac 1 500 Sk.


Vyhľadávače bankomatov skupiny Erste Bank:

   Erste Bank, Rakúsko
   Česká spořitelna, a. s.
   Erste Bank, Maďarsko
   Erste Bank, ChorvátskoSlovenská sporiteľňa - s počtom klientov 2,5 milióna najväčšia retailová banka v Slovenskej republike - sa v roku 2001 stala členom silnej stredoeurópskej finančnej skupiny Erste Bank. Má dlhodobo vedúce postavenie v oblasti celkových aktív, vkladov klientov a v počte vydaných bankových platobných kariet spoločností VISA i MasterCard Europe. V súčasnosti prostredníctvom najväčšej distribučnej siete v 342 obchodných miestach poskytuje komplexné bankové služby a spravuje približne 6 miliónov účtov. Je aktívnym účastníkom slovenského peňažného a devízového trhu. Spojením všetkého pozitívneho, s čím je banka spätá už desiatky rokov - dlhoročnej tradície, dôvery a spokojnosti klientov s tým, čo jej ponúka know-how a skúsenosti zahraničného majoritného vlastníka, sa vytvorili predpoklady dlhodobej prosperity a konkurencieschopnosti banky nielen na slovenskom, ale aj na európskom bankovom trhu.